13 Eerie (2013)

70%
Na jednom ostrově uprostřed ničeho zjistí studenti forenzních věd, že tam něco přece jenom je.

13 Eerie

Kanada, 2013, 87 minut

 

Režie: Lowell Dean

Scénář: Christian Piers Betley

Hrají:

Katharine Isabelle (Megan)

Michael Shanks (Tomkins)

Brendan Fehr (Daniel)

Brendan Fletcher (Josh)

 

„13 Eerie“ je kanadský snímek, který má navíc v jedné z rolí hvězdu televizního seriálu „Hvězdná brána“. Pro většinu normálních lidí tohle není kombinace, která by je měla uchvátit a přimět k tomu, že budou s nadšením očekávat, co jim sledování takového snímku přinese. Já jsem ale jiný a mně tyhle dva faktory – Kanada a Michael Shanks – stačily k tomu, abych se docela těšil. Navíc ještě musím doplnit, že to je variace na zombie žánr, takže se zde nějací ti nemrtví objeví. A to mám také rád.

 Už jedeme!

To, že je zombie poslední dobou všude až příliš, to je celkem jasné a nepřehlédnutelné. Kanaďani se nerozhodli pro nějakou překvapivou taktiku, a když už dojde na zombie, je to celkem klasika, jen ten hlavní zombie vypadá docela dobře a drsně. Jen je škoda, že už se objevuje i na plakátě. Na druhou stranu je to celkem dobrý tahák. Co ale musím ocenit, to je skutečnost, že se někdo snažil alespoň o trochu jiný příběh, než jen klasické zapadnutí do hororových kolejí.

 A jednu fotku na památku.

No, co si budeme povídat, ono se do těch kolejí nakonec stejně zapadne, ale ještě před tím tu máme skupinu lidí, která nejede jen tak na opuštěné místo, ale má alespoň nějaký cíl. Šest studentů se pod dozorem svého učitele má utkat v tom, kdo z nich je v oblasti forenzních věd lepší. Jenže si celkem blbě vyberou ostrov, kde byly prováděny pokusy na vězních. A chemikálie rozhodně zanechávají svoji stopu. Mrtvoly, které byly na ostrov umístěny, aby sloužily jako zkušební pro forenzní studenty, najednou nejsou tak mrtvé.

 Forenzní věda je špinavá!

Já vím, ono to může vypadat, že to není nic moc, ale z hlediska zombie žánru je zde právě v tomhle směru alespoň nějaká inovace. Nezní to, jako něco velkého, ale pro mě je to dostatečné. Tady je vidět, že se tvůrci alespoň trochu snažili a chtěli tomu dát něco víc. Tohle se právě v hororu obecně moc nevidí a já jsem rád, když alespoň takový slabší svěží vánek rozčeří tu nudnou, neoriginální a kopírující hladinu.

 A to ještě nevíš, jak dlouho mě tetovali!

„13 Eerie“ je rozhodně film, který by mohl zombie fanoušky zaujmout. Asi nevyrazí dech, na to má celkem slabé proporce – není zde dostatek gore, pro současného diváka tu nemusí být adekvátní tempo, i když zbytečná zběsilost mi přijde jen jako trendový prvek. Pro mě je tohle milé překvapení, protože jsem čekal jen nějakou bezbřehou slátaninu bez nápadu. Jenže on ten nápad tu je.

 

Hodnocení: 70 %

Vaše komentáře

Adam Peňáz
Čekal jsem od toho trochu víc, no vyloženě zklamaný taky nejsem. Prostě takový obyč zombický lesní horůrek. Byl by lepší, mít sympatičtější postavy, asi nejlepší byl ten jejich řidič, ten to ale schytal ještě před koncem... Plusový bod musím přidat aspoň za Katharine Isabelle, která v hororech prostě umí chodit ať už hraje oběť nebo naopak (viz. Moje sestra vlkodlak, American Mary). Taky gore bylo místy výživné, hlavně ten první útok zombíka na tu tmavovlásku v lese, to se povedlo. Hlavně za to bych šel s hodnocením mírně nad průměr, jinak kromě toho nic moc navíc v tomhle filmu nevidím. Za mě 55%
Adam Peňáz 24.10.2016 17:36:50 Reagovat Přidat nový komentář
Hororové filmy (zombie, survival, vědci)


Číst komentáře