Dílo Stephena Kinga

Stephen King je jedinečným autorem současnosti, a tak jsme se rozhodli jeho dílu věnovat celou sekci. Najdete zde recenze k jeho knihám, a to i v konfrontaci s filmy podle nich natočených.

Stephen King: Hodina děsu

14'01
2017
Stephen King: Hodina děsu
Pětice povídek nejznámějšího současného hororového spisovatele ukáže, že na několika stránkách dokáže napsat opravdu silný, ale i slabý příběh.
Pokračovat ve čtení...

Černočerná tma

27'01
2015
Černočerná tma
Stephen King nám do jedné knihy naservíroval čtyři brilantní novely. Zrůdy se ukrývají v nás a ne ve skříních...
Pokračovat ve čtení...

Lunapark

06'01
2015
Lunapark
Nostalgické vyprávění se špetkou hororu a detektivky. Upoutávky na knihu vábily čtenáře na děsivou jízdu, ale po dočtení je evidentní, že Stephen King zamýšlel úplně něco jiného, než jen vyvolání strachu.
Pokračovat ve čtení...

Dlouhý pochod

23'12
2014
Dlouhý pochod
Hra je jednoduchá - udržovat stabilní tempo chůze čtyři míle za hodinu bez zastavení. Zaručeně nejlepší dílo od Bachmana.
Pokračovat ve čtení...

Za soumraku

15'03
2011
Za soumraku
Stephen King se rozhodl, že zase jednou vydá sbírku povídek. Čekalo se na ni poměrně dlouho. Otázkou je, jestli ještě autorovi krátké příběhy stojí za to.
Pokračovat ve čtení...

Dračí oči

Stephen King je hororový mistr, ale v jeho tvorbě se dají najít i knihy, které úplně hororové nejsou, jako například již recenzované O psaní, které má biografický charakter, ale také kniha, o které chci psát dnes. Kniha Dračí oči totiž nejsou hororovým příběhem, i když mají spojitost s jinými hororovými knihami. Knihu recenzuji proto, že se u nás dočkala již svého druhého vydání.
Pokračovat ve čtení...

Puls

Už je tomu sice nějaký měsíc, co se tato kniha dostala do českých knihkupectví, ale přesto se zatím jedná o nejnovější kingovku na našem trhu. I když nesmíme zapomenout, že Dobrovský – naše Kingovo dvorní nakladatelství – vydalo novou verzi dračích očí a dotisklo trojici románů Srdce v Atlantidě, Holčička, která měla ráda Toma Gordona a Pytel kostí. Pojďme se ale podívat na novinku, kterou pro všechny čtenáře Puls bezesporu byl a pro některé ještě stále je.
Pokračovat ve čtení...

O psaní: Memoáry o řemesle

Už dlouho jsem pro Necronomicon nic nenapsal, tak jsem se konečně trochu rozhoupal a po recenzi na Misery, pro mě jednu z nejlepších kingovek, přináším recenzi na knihu, kterou by člověk od Kinga možná nečekal a která se zároveň s největší pravděpodobností nikdy nedočká zfilmování, ať už pro televizi nebo pro plátno. Ale ono u filmařů se nikdy neví. Pojďme se tedy podívat na knihu, kterou Stephen King přispěl do teorie literatury a která zároveň přináší spoustu informací o něm samotném.

Pokračovat ve čtení...

Misery

Pokud máte rádi horory, které jsou přeplněny příšerami se spoustou drápů, chlupů, špičatých zubů, tlap, křídel, chapadel a kdoví čeho ještě, tuhle knihu spíš vynechte. Ale pokud jste těmi, kdo mají rádi horor jakýkoli a v hlavní roli jim nevadí člověk-psychopat, tak Misery musíte přečíst. Už jen z toho důvodu, že tentokrát není v roli psychopata muž, ale žena. A věřte, že i žena dokáže být velice zákeřná a velice inteligentní.
Pokračovat ve čtení...

Svědectví

Román Svědectví je pátým počinem vydaným pod jménem spisovatele Stephena Kinga, čtvrtým pokud počítáme pouze romány, ale s vydáním The Stand, jak zní originální název, to není tak jednoduché a kniha sama o sobě má poměrně zajímavou historii, s níž se v našich luzích a hájích bohužel zatím nemáme možnost seznámit.

Pokračovat ve čtení...

Noční směna

Stephen King je nejen romanopiscem, jehož díla dokáží zabrat stovky stránek, ale také povídkářem. Krátkých příběhů za svůj život napsal poměrně hodně, takže není divu, že první povídková sbírka vychází již v prvních letech jeho profesionální spisovatelské kariéry.
Pokračovat ve čtení...

Osvícení

Stephen King se rozhodl, že nás po procházce upířím městem Salem’s Lot zavede do zasněženého Colorada (holt Maine má spoustu lesů, ale ne dost vysoké hory) do komorního prostředí letního hotelu, kde další příběh rozehraje pouze se třemi, no možná čtyřmi, hlavními postavami. A věřte, že i tak málo postav je někdy příliš mnoho.

Pokračovat ve čtení...

Temná veža - Pištoľník (recenzia)

Hádam žiadnemu fanúšikovi hororu netreba nijako zvlášť predstavovať Stephena Kinga. Tento americký spisovateľ napísal desiatky, keď nie stovky, poviedok a kníh, z ktorých boli mnohé aj sfilmované. Nie len odborníci, ale aj mnohí čitatelia jeho kníh svorne tvrdia: Temná veža je to najlepšie čo kedy napísal.
Pokračovat ve čtení...

Temná věž VII: Temná věž

Stephen King se na dlouhou pouť k Temné věži vydal v roce 1982, kdy vyšel první svazek této heptalogie pod názvem Pistolník. Je ale pravdou, že první myšlenka na Pistolníka vzešla již za studií a příběh se začal psát roku 1970, kdy se autor setkal s básní Roberta Browninga „Childe Roland to the Dark Tower Came“. Cesta trvající desítky let se však dostala až ke svému konci a King dopsal sedmý a poslední svazek rozsáhlé ságy. Roland konečně přišel k Temné věži.

Pokračovat ve čtení...

Prokletí Salemu

Stephen King neusnul na vavřínech po úspěchu své prvotiny Carrie z roku 1974 a hned o rok později vydává další knihu, která se podobně jako první dílo, stala poměrně uznávanou. Jestliže první kniha v sobě nesla Kingův rozpoznatelný rukopis, jeho druhý román ho v sobě má již pěvně zabudován, i když autor při jeho tvorbě vycházel z jiného legendárního hororového románu.

Pokračovat ve čtení...

Carrie

Jestliže se někdo zajímá o hororovou literaturu, ale i o hororové filmy, jistě mu neuniklo jméno Stephena Kinga. Mnohými je pokládán za otce moderního hororu, pro spoustu fandů je bohem. Na Necronomiconu chci přiblížit jeho romány a sbírky povídek tak, jak je postupně vydával a dát tak možnost každému, aby si určil, proč je tenhle člověk ve svém oboru pokládán za výjimečného, a pokud ho nezná, aby si k němu našel cestu.

Pokračovat ve čtení...