Stephen King je jedinečným autorem současnosti, a tak jsme se rozhodli jeho dílu věnovat celou sekci. Najdete zde recenze k jeho knihám, a to i v konfrontaci s filmy podle nich natočených.
Už dlouho jsem pro Necronomicon nic nenapsal, tak jsem se konečně trochu rozhoupal a po recenzi na Misery, pro mě jednu z nejlepších kingovek, přináším recenzi na knihu, kterou by člověk od Kinga možná nečekal a která se zároveň s největší pravděpodobností nikdy nedočká zfilmování, ať už pro televizi nebo pro plátno. Ale ono u filmařů se nikdy neví. Pojďme se tedy podívat na knihu, kterou Stephen King přispěl do teorie literatury a která zároveň přináší spoustu informací o něm samotném.
Román Svědectví je pátým počinem vydaným pod jménem spisovatele Stephena Kinga, čtvrtým pokud počítáme pouze romány, ale s vydáním The Stand, jak zní originální název, to není tak jednoduché a kniha sama o sobě má poměrně zajímavou historii, s níž se v našich luzích a hájích bohužel zatím nemáme možnost seznámit.
Stephen King se rozhodl, že nás po procházce upířím městem Salem’s Lot zavede do zasněženého Colorada (holt Maine má spoustu lesů, ale ne dost vysoké hory) do komorního prostředí letního hotelu, kde další příběh rozehraje pouze se třemi, no možná čtyřmi, hlavními postavami. A věřte, že i tak málo postav je někdy příliš mnoho.
Stephen King se na dlouhou pouť k Temné věži vydal v roce 1982, kdy vyšel první svazek této heptalogie pod názvem Pistolník. Je ale pravdou, že první myšlenka na Pistolníka vzešla již za studií a příběh se začal psát roku 1970, kdy se autor setkal s básní Roberta Browninga „Childe Roland to the Dark Tower Came“. Cesta trvající desítky let se však dostala až ke svému konci a King dopsal sedmý a poslední svazek rozsáhlé ságy. Roland konečně přišel k Temné věži.
Stephen King neusnul na vavřínech po úspěchu své prvotiny Carrie z roku 1974 a hned o rok později vydává další knihu, která se podobně jako první dílo, stala poměrně uznávanou. Jestliže první kniha v sobě nesla Kingův rozpoznatelný rukopis, jeho druhý román ho v sobě má již pěvně zabudován, i když autor při jeho tvorbě vycházel z jiného legendárního hororového románu.
Jestliže se někdo zajímá o hororovou literaturu, ale i o hororové filmy, jistě mu neuniklo jméno Stephena Kinga. Mnohými je pokládán za otce moderního hororu, pro spoustu fandů je bohem. Na Necronomiconu chci přiblížit jeho romány a sbírky povídek tak, jak je postupně vydával a dát tak možnost každému, aby si určil, proč je tenhle člověk ve svém oboru pokládán za výjimečného, a pokud ho nezná, aby si k němu našel cestu.