3 (2017)

60%
Byli jen tři a jeden byl oběť.

3

USA, 2017, 80 minut

 

Režie: Lou Simon

Scénář: Lou Simon

Hrají: Todd Bruno, Aniela McGuinness, Mike Stanley

 

Možná budu v případě tohohle filmu hodný, ale nemůžu si pomoct, i když je ten film možná trochu zbytečně moc zamotaný, dovedl na mě zapůsobit tak, že jsem si říkal, že tohle je něco, co mě vlastně bavilo sledovat. A to se mi u snímku s podobnou tématikou, přece jen to má být exploatace, zase tak často nestává. Takže za mě rozhodně nadprůměrné hodnocení filmu, který jsem si užil.

Kde se to ocitnul?

On (Todd Bruno) a Ona (Aniela McGuinness) jsou docela povedená dvojka. Teda oni možná povedení byli, ale život s nimi docela zamával, a tak jsou trochu vyšinutí. A ono se není moc co divit. Ona byla znásilněna a On se pasuje do role jejího ochránce, i když sám má svoje vlastní psychické problémy, což usoudíte podle toho, že musí brát také nějaké ty pilulky na hlavu.

Takže ty mě budeš chránit?

A jelikož On to její ochraňování bere skutečně vážně, tak také udělá všechno proto, aby dopadl člověka, který Ji zachránil. A ono se mu to skutečně povede. Ve sklepě jejich domu, tedy jeho domu, kde ji on ochraňuje, se ocitne nepříliš hezký muž, který je označován jako To (Mike Stanley), u něhož byste věřili, že by mohl skutečně být násilníkem. Alespoň On a Ona tomu věří.

Má solidní argumenty.

Celou dobu je vám ale jasné, že je tu něco špatně, že tu něco nesedí. A tak postupně odhalujete, co tu vlastně nesedí. Do toho pak přichází gore, které je na relativně průměrné úrovni, nic skutečně překvapivého, respektive překvapivě ztvárněného, což dělá tuhle exploataci v tomhle smyslu trochu tuctovou. Ale proč ne, když scénář není vyloženě špatný a funguje.

Tak přiznáš se?!

Americký snímek „3“, který je někdy také uváděn jako „3:an Eye for an Eye“, je za mě docela fajn ukázkou levné filmařiny, ale s tím, že to je filmařina, která má scénář, na němž se dalo docela dobře stavět. A ono to celkem vyšlo. Jasně, jsou tu hluché momenty, je to trochu zdlouhavé, herci jsou mnohdy toporní, ale stejně je to za mě snímek, který prostě funguje a dovede překvapit.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (mučení, vrazi)


Přidat komentář