7eventy 5ive (2007)

30%
Nápad tu byl, ale to je všechno.

7eventy 5ive

USA, 2007, 100 minut

 

Režie: Brian Hooks a Deon Taylor

Scénář: Brian Hooks, Vashon Nutt a Deon Taylor

Hrají:

Rutger Hauer (Detektiv John Criton)

Gwendoline Yeo (Detektiv Anne Hastings)

Antwon Tanner (Kareem)

Brian Hooks (Marcus)

 

„7eventy 5ive“ takto napsané zní sice jako cool název, bohužel to neznamená, že se pod ním bude skrývat i cool film. On se totiž neskrývá a u snímku „7eventy 5ive“ se celkem snadno stane, že vám v rámci všech těch slasherů, které jste v životě viděli, zapadne a vy po něm za nějakou dobu už vůbec nevzdechnete. Nebudete k tomu mít příliš mnoho důvodů. Film je totiž slabý.

 Místo činu.

Pokud se na horor „7eventy 5ive“ chcete podívat proto, že tam hraje Rutger Hauer, rovnou se na to vykašlete, protože zde nemá snad ani těch pět minut, objeví se jen v pár scénách, i když byste si mysleli, že jako detektiv zde bude mít celkem zásadní roli. Nemá ji a vy se tak musíte spokojit jen s mladými herci, které většinu doby sledujete. A moc spokojení s nimi zrovna nebudete.

 Bude prý sranda.

Snímek „7eventy 5ive“ stojí na tom, že skupina spolužáků z vysoké školy, kteří za sebou zrovna mají úspěšné ukončení zkoušek, chce vypadnout z města a užít si u bohatého kamaráda. Prostě chlastat, šukat a tak. K jejich zábavě patří, že volají na náhodná čísla a dělají si srandu z těch, kdo to zvednou. Není to špatný nápad, pro horor je to vlastně skvělý nápad, ale zrovna to volání bylo krutě nevyužito.

 Vrah si pro tebe jde.

Film stojí jen na tom, že jednou zavolají na číslo, které vezme kdosi, kdo někoho na druhém konci vraždí. Najednou to přestává být sranda – popravdě, ona to nebyla sranda ani do té doby, ale budiž. Vrah přichází za nimi a chce se postarat o to, aby zkoušky na vysoké bylo to poslední, co mnozí z nich zvládli. A popravdě se mu to i docela daří. Ve scénách, které jsou málo explicitní a nic v nich vlastně neuvidíte.

 Sem tam je tu i dost krve.

„7eventy 5ive“ je prostě klasicky špatný slasher, kterých je natočených až příliš mnoho, a vy už ani nevíte, proč se vlastně pořád točí. Dobře, tady by i důvod byl, protože nápad není nejhorší, ale zůstalo jen u nápadu, který je krutě nevyužit a který nevytváří snad jedinou děsivou nebo napínavou scénou. Kdyby se alespoň trochu více dalo zabíjení a více se to propracovalo, možná by to bylo snesitelnější.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (slasher, béčka, survival, vrazi)


Přidat komentář