A Dangerous Place (2012)

10%
Světem se šíří epidemie a byla natočena v tomhle nepříliš profesionálním ani zajímavém, spíše rovnou amatérském provedení.

 

A Dangerous Place

USA, 2012, 95 minut

 

Režie: Gregory J. Corrado

Scénář: Gregory J. Corrado

Hrají:

Kristen Dalton (Claire Scully)

Sal Rendino (Greenfield)

Kevin Interdonato (Ross)

Nicole Haddad (Gracie)

 

Na každý dobrý film v hororovém žánru připadá tak stovka braků. No, možná trochu přeháním, ale vzhledem k množství toho, co v žánru za rok vznikne to možná zase tak strašně nadsazené číslo není. Film „A Dangerous Place“ je jedním z těch braků. Horor, který řeší velmi závažnou situaci, ale činí tak neskutečně špatně, neumně a s děsivým patosem, který je spíše směšný než nudný.

Hlavní hrdinka filmu.

„A Dangerous Place“ vypráví příběh o tom, jak se populací šíří nějaký zákeřný kmen TBC, který zabíjí lidi. Jak se zdá, má to nějakou spojitost s velkou farmaceutickou společností a její zaměstnankyní, která řeší i jednu krizi v domácnosti. Její malý syn s ní nechce mluvit, i když se zdá, že u jiných lidí tímhle problémem netrpí. Osobní krize a jedna národní a máme tu hned jeden úžasný film.

Nevypadá dvakrát důvěryhodně.

Snímek „A Dangerous Place“ selhává už v prvních minutách. Mohou za to herecké výkony a režie, která je prostě špatná. Snaha vytvořit zde nějaké napětí je tak neskutečně kostrbatá, že máte strach, aby celý film nespadl na hubu. No, samozřejmě, že se tak stane, protože tady není nic, co by ho mělo posunout do výšin, ať už uměleckých nebo komerčních. Odhadovaný rozpočet je milión dolarů. Normální člověk by z toho dokázal žít několik let, aniž by se musel dívat na takovou smutnou věc, jako je „A Dangerous Place“.

Nakonec na to i doplatil.

Snímek není smutný proto, že vypráví o strašné události, která zasáhla populaci, nebo proto, že je zde příběh matky a jejího dítěte, ale proto, že je prostě hrozně natočený. Jsou zde vypjaté momenty, kdy na sebe postavy zvyšují hlas, ale vy u nich jen zívnete a trochu ztlumíte zvuk, přičemž si řeknete: „Proč ta ženská tak strašně řve?“ Herecké výkony nekorespondují s tím, co se má dít, jenže jako kdyby to nevěděl ani scénárista. Něco načrtl, ale nedal tomu žádnou duši.

Že by to pil Jar?

Rozhodně filmu nepomohli ani kameraman nebo střihač. Jsou zde záběry z televize, kdy sledujeme reportérku, jak promlouvá o nákaze. Pak je střih a záběr na reportérku z filmové kamery. Jaké je opodstatnění takového tahu? Co tím chtěl režisér vyjádřit? Rychlé střihy na nějaké předměty, které jsou v blízkosti postav, jež by měla kamera zabírat, jsou podobně neopodstatnitelné, protože scénu nijak neprohlubují. Na celém filmu je vidět, že ho dělali amatéři a spíš nadšenci. S takovým rozpočtem bych ale přece jen čekal něco lepšího.

 

Hodnocení: 10%

Hororové filmy (béčka, vrazi)


Přidat komentář