A Night in the Woods (2011)

15%
Noc v lesích není žádná výhra.

A Night in the Woods

Velká Británie, 2011, 82 minut

 

Režie: Richard Parry

Scénář: Richard Parry

Hrají:

Scoot McNairy (Brody Cartwright)

Anna Skellern (Kerry Hastings)

Andrew Hawley (Leo)

 

Co se ještě dá vymyslet v oblasti found footage a mockumentary? Myslím, že jsou zde ještě možnosti, které filmaři neobjevili, hlavně proto, že smyslem je co nejlevnější natáčení, které tvůrce samo o sobě omezuje, ale zatím se nikdo nepustil dál, trochu jinam. Anebo to alespoň neudělal Richard Parry, který natočil snímek „A Night in the Woods“, což je found footage klasika.

 Teď se stane něco děsivého.

V tomhle smyslu, jak používám spojení „found footage klasika“ to znamená, že je to prostě standardní ruční kamera, pobíhání, nebo spíš statické posedávání v lesích a do toho noc, která by s sebou měla přinést něco děsivého. A jakmile dojde na něco akčnějšího, automaticky to znamená, že bude kamera roztřesená, bude švenkovat sem a tam, že nic neuvidíme, anebo bude zabírat mrtvý úhel.

 Jede se na výlet!

Anotace zní nudně: Brody (Scoot McNairy), jeho přítelkyně Kerry (Anna Skellern) a jejich společný kamarád Leo (Andrew Hawley) se vydají tábořit do lesa. Děj se odehrává někde na zapomenutém anglickém venkově. Samotná skutečnost, že je zde trojice, tedy jeden zde musí křenit, když zbylí dva jsou ve vztahu, je trochu zarážející, pokud vám nedojde, že to musí být součást zápletky.

 Video selfie nesmí chybět.

Snímek prostě jen čeká na to, jak dění vygraduje a co vlastně bude ta hrůza, kterou budou postavy v lese zažívat. A to je všechno. Nic víc, nic míň, i když celkově je to spíše méně, protože i když nejsou postavy vyloženě otravné, jejich osud vás až tak moc zajímat nebude, nedokážete si k nim najít cestu, snad kromě jediné scény zpívání s kytarou u ohně. Ta scéna mě i bavila.

 A zase něco děsivého.

Pokud jste nadšenci do found footage a sjíždíte všechno, co v téhle oblasti vznikne, nijak se nežinýrujte a klidně si snímek „A Night in the Woods“. Asi vás to bude bavit. Pokud si ale myslíte, že found footage je dávno mrtvé, tak nemá smysl, abyste se na film dívali, protože to bude pro vás jen další důvod myslet si, že žánru opravdu zemřel už docela dávno. Nic zajímavého zde není.

 

Hodnocení: 15 %

Hororové filmy (vrazi, found footage)


Přidat komentář