ABCs of Death 2.5 (2016)

40%
Povídky na písmeno M.

ABCs of Death 2.5

USA, 2016, 85 minut

 

Režie: Travis Betz, Zac Blair, Ryan Bosworth, Peter Czikrai, Steve Daniels, Baris Erdogan, Carlos Faria, Todd E. Freeman, Rodrigo Gasparini, Brett Glassberg, Nicholas Humphries, Summer Johnson, Clint Kelly, Cody Kennedy, Jason M. Koch, Ama Lea, Wolfgang Matzl, Álvaro Núñez, Eric Pennycoff, Peter Podgursky, Mia Kate Russell, Tim Rutherford, Gigi Saul Guerrero, Michael Schwartz, Stuart Simpson, Joe Stas, Lloyd Staszkiewicz, Jeff Stewart,

Carles Torrens, Dante Vescio, Christopher Younes

Scénář: Todd E. Freeman, Clint Kelly, Cody Kennedy, Jason M. Koch, Kevin Martin, Shane McKenzie, Robert Phelps, Mia Kate Russell, Tim Rutherford, Tom Stas, Jeff Stewart a Bob Woolsey

Hrají:

Ali Arslan

Ilker Arslan

Anastasia Baranova

Dani Barker

 

Tvůrci se tentokrát zaměřili na jedno jediné písmeno, kterým je v tomto případě M. Takže dostanete filmečky jako „M Is for Marriage“, „M Is for Mess“ „M Is for Mailbox“, „M Is for Malnutrition“ nebo „M Is for Mom“. Film obsahuje celkem 26 krátkých snímků, takže je skutečně z čeho vybírat a je možné se těšit na různorodé filmy, a to co do žánrů i do témat, která jsou zde zachycena.

 No... kočka.

Každý snímek je jiný, a to i kvalitativně. Jsou zde snímky, které vás mohou odradit, což se mi stalo hned na začátku. Nebyl zde pořádně ani jeden, který by mě zaujal. Pak se ale začalo trochu rozjasňovat a najdete zde kraťasy, které skutečně stojí za sledování. Ať už proto, že máte rádi upíří horor, zombie horor, anebo prostě gore, kterého je zde celkově požehnaně, ale mnohdy nikoli jen na efekt, ale jako zásadní součást příběhu.

 Velikonoční masakr?

Osobně mě více než jednotlivá témata zaujalo, jak jsou někteří autoři tvůrčí a s jakými formami natáčení jsou schopni přicházet. Animace papírových vystřihovánek ve snímku „M Is for Moonstruck“ mě naprosto dostala, ale jsou zde i další animované kousky, které využívají stop motion animaci. Jak „M Is for Maieusiophobia“, tak i „M Is for Meat“ zaujmou druhem animace i děsivou podivností toho, co zobrazují.

 Nebojte, tohle bude bolet.

Musím se přiznat, že víc, než samotné příběhy, které jsou zde vyprávěny (i když ono toho na malém prostoru zase tolik neodvyprávíte), je to právě technika natáčení, trocha experimentování, které jsou použity, co mě zajímalo. Například snímek „M Is for Marauder“ je taková pitomá banalitka, ale díky nápadu s tříkolkami a černobílou kamerou to funguje a dovede se to vrýt do paměti.

 Hrůza a vzrušení ruku v ruce.

„ABCs of Death 2.5“ je především další ukázkou toho, že v hororu jsou filmaři, kteří zvládnou natočit krátký hororový film. Nezdá se však, že by do výboru bylo vybráno skutečně to nejlepší, respektive ani to, co se zde objevuje, není ve větší míře skutečně skvělé. Každý si zde něco najde, ale kvalita je celkově spíše nižší, protože je zde velký podíl snímků, které nezaujmou, nic neřeknou a nebudete si je pamatovat.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (gore, příšery, béčka, hnus, vrazi)


Přidat komentář