Aberration (2013)

25%
Americká variace na japonské horory, které chybí trochu lepší atmosféra a herecké výkony.

Aberration

USA, 2013, 85 minut

 

Režie: Douglas Elford-Argent

Scénář: Gwendolyn Garver

Hrají:

Cal Thomas (Elliott Smithe)

Bobbi Jean Basche (Mindy Mariner)

Kristian Capalik (Kyle Walker)

Gwendolyn Garver (Christy Dawson)

 

Kdybyste měli pocit, že jste už někdy v minulosti viděli něco podobného jako „Aberration“, možná je to pocit správný. Tak kromě toho, že snímek je celkem neoriginální a snaží se kombinovat japonský horor s tím americkým, tak již v roce 2007 byl natočen film „AfterThought“, což je snímek naprosto stejný. Ne, nejedná se o remake, je to opravdu naprosto to samé. Tvůrci se pouze rozhodli, že po šesti letech, vydají horor na DVD a budou trochu předstírat, že se jedná o něco nového.

Dlouho se smát nebudou.

Novinka to tedy není, spíš jen pokus vydělat na divácké nevědomosti. Nám je to celkem jedno, protože na naše DVD se nedostala původní verze a nedostane se sem ani verze s jiným názvem. Kdyby se k vám ale snímek „Aberration“ dostal, tak mu věnujte pozornost hlavně v případě, pokud jste neviděli horor „AfterThought“, jinak jen ztrácíte čas, který byste mohli věnovat něčemu jinému a lepšímu.

Jejda, divný student.

Gwendolyn Garver si pro sebe napsala scénář, který zrežíroval její manžel. To je fungující rodinka. Gwendolyn (krásné jméno) si zahrál dívku Christy, která se možná zamilovala do špatného kluka. I když se nejdřív zdá, že zápletka bude podobná jako v případě snímku Crush, velmi rychle se ukazuje, že tohle bude mnohem zapeklitější. Najednou se totiž objevuje kluk jak z „Nenávisti“.

Bu! Bu! Bu!

Tvůrci se rozhodli, že spojí několik hororových žánrů, možných i nemožných, a vytvoří něco, co se bude tvářit jako velmi originální film. Nehledě na to, že logika zde funguje podle vlastních pravidel. Dokud se snímek zabývá teenagery, je ještě trochu uvěřitelný, ale jakmile se do toho zapojí policie, je to už místy opravdu hloupé. Kombinace snímků jako „Noční můra v Elm Street“, „Nenávist“ anebo „Vřískot“/„Halloween“ zde prostě nefunguje a vyznívá jako nepromyšlená parodie na žánr.

Je po ní?

Jsem rád, když se tvůrci snaží hrát s hororem, když se snaží přijít na něco nového, ale tohle je spíš než cokoli jiného prostě jenom vykrádání. Navíc doplněno špatným scénářem, který na začátku ujde, ale ke konci už naprosto ztrácí. Dialogy jsou pak doslova nemocí, která zachvátí vaše uši, a vy budete trpět. Naštěstí jen do té doby, než snímek skončí, což netrvá tak dlouho. A díky bohu za to.

 

Hodnocení: 25 %

Hororové filmy (duchové, béčka, survival)


Přidat komentář