Aleister Arcane (komiksová minisérie)

70%
Steve Niles a jeho krátký, třídílný komiks, který musí udělat radost všem milovníkům béčkových hororů.

 

Aleister Arcane

Vydalo nakladatelství IDW, třídílná minisérie, duben až červen 2004

 

Scénář: Steve Niles

Kresba: Breehn Burns

 

Už nějakou dobu jsem od Steva Nilese nic nečetl a jsem docela rád, že jsem si jako další kousek vybral právě komiks „Aleister Crane“. Musím říct, že na to, že u Steva nejsem většinou schopen příliš přijmout to, jaký závěr pro svůj příběh vybere, „Aleister Crane“ se nese v tom správném duchu až do úplného konce. Někdy stačí vzít ten správný námět a nechat mu jeho kouzlo, které v sobě má díky dlouhým nocím probdělým u hororů a hororových pořadů.

Ukázka z americké komiksové minisérie Aleister Arcane.

Aleister Arcane byl televizní hvězdou. Začínal jako rosnička, ale nakonec se dopracoval ke svým vlastním pořadům. Stal se televizní hvězdou. Největší slávu mu vynesly půlnoční hororové show. Takové ty pořady, kde šílený vědec uvádí hororové příběhy. Jeho vstupy byly docela drsné a v jednu chvíli už podle ctihodných občanů zašly až příliš daleko. Alesteirova kariéra záhy skončila a z něj se stal takový ten zapšklý stařík, co žije ve strašidelném domě a historkami o něm se děsí děti.

Ukázka z americké komiksové minisérie Aleister Arcane.

Nenávidí lidi, protože mu zničili kariéru a nakonec i život. Je hodně takových. S Aleisterem je zde však jedna problematická věc. On nebyl jen obyčejným uvaděčem hororových filmů, on možná něco věděl o tom, že existuje druhý svět, který je mnohem hnusnější než ten náš. Proklel všechny lidi, kteří mu ublížili, proklel všechny ty puritánské dospělé. S jeho smrtí se mělo prokletí projevit.

Ukázka z americké komiksové minisérie Aleister Arcane.

Jenže jak to tak bývá, zlo nemá chapadla všude. I Aleister na sklonku svého života najde přátele. Těmi přáteli jsou děti, které si ho oblíbí. Jednou k němu jdou o Halloweenu na koledu a zjistí, že tenhle stařík je prostě skvělý, zná spoustu triků, spoustu filmů a je rozhodně zajímavější než nudný život ve městě. Jenže Aleister je celkem starý a smrt na nikoho nečeká. V nejlepším období konce svého života umírá a mnoho po něm toho nezůstalo. Jen několik smutných dětí a zmiňované prokletí.

Ukázka z americké komiksové minisérie Aleister Arcane.

Tímhle návratem k béčkovým tradicím Steve Niles dokázal, že má v žánru neskutečný záběr, a když chce, tak dokáže stvořit komiks, který zaujme a udrží pozornost do poslední stránky. I když je komiks jenom třídílný, dostane vás svojí atmosférou. Měl jsem to štěstí, že jsem komiks četl zrovna v době, kdy jsem viděl snímek „Norman a duchové“, což jen umocnilo dobrý pocit, který jsem z tohoto komiksu měl. Milovníkům béčkové klasiky mohu jen doporučit.

 

Hodnocení: 70%

Hororové knihy (zombie, duchové, béčka, vrazi, děti)


Přidat komentář