Alien Origin (2012)

5%
Jak to bylo s vetřelci na planetě Zemi? Na tohle nekoukejte, tady to nezjistíte.

Alien Origin

USA, 2012, 88 minut

 

Režie: Mark Atkins

Scénář: Mark Atkins

Hrají:

Philip Coc (Philip Royce)

Eric Darins (Handsome)

Daniela Flynn (Dr. Susan Neiman)

Mjr. John Frear (Dr. Timothy Holden)

 

Found footage filmy jsou filmařsky vděčné a z mého pohledu divácky stále méně a méně zajímavé. Tvůrci nemají moc invence v tom, co přinést a většinou se vykašlou na příběh, který by mohl být alespoň tím, co film trochu pozvedne. Přesně takovou cestou se vydal i snímek „Alien Origin“, který nic moc neřeší a prostě jede na to, že tohle je ruční kamera a je to super.

 To je nález!

Není to super. Snímek hraje na to, že je to v podstatě reálná sestříhaná nahrávka. Původně zde nejsou uvedeny žádné titulky a nejsou zde skuteční tvůrci, kteří stáli za natočenými záběry, má to být něco, co bylo opravdu nalezeno a je záznamem toho, co se stalo. I když záznamem, ono toho na kameře ve skutečnosti opravdu moc není. A v tomhle případě neplatí „čím méně, tím lépe“.

 Něco je ve vzduchu?

Ztratil se tým archeologů, a tak je potřeba je najít. K tomu je vybrána jednotka, která se normálně stará o to, aby svět přišel o nějaké ty pašeráky drog. Nikdo neví, co se se skupinou archeologů stalo, ale podle všeho mají stopu k jedné z žen, která pracovala na vykopávkách ve střední Americe. Teď už jen záleží na tom, jestli ji najdou a co dalšího ještě v džungli najdou.

 Já bych radši na nic nesahal.

Snímek hodně prozradí svým názvem, a co si budeme povídat, budete mít pocit, že tím názvem prozradí mnohem více než samotným natočeným záznamem. Z filmu jsem měl totiž pocit, že smyslem bylo ukázat co nejméně, protože tady skutečně skoro nic neuvidíte. Záběry jsou klasicky rychlé, rozmazané, no a na konci si uvědomíte, že tady jste opravdu nic pořádně neviděli.

 Bude vojenský výcvik stačit?

Film „Alien Origin“ nefunguje jako found footage, protože tomuhle se prostě nedá věřit, je to celé takové moc neprofesionální, nefunguje jako horor, protože zde není nic, čeho byste se měli bát, no a nefunguje ani jako hra na diváka. „Alien Origin“ je ve skutečnosti jeden z nejhorších found footage filmů a vlastně i filmů vůbec, jaké jsem měl tu smůlu vidět. Zbytečné sledování.

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (found footage)


Přidat komentář