Aliens: Zone of Silence (2017)

5%
Found footage s mimozemšťany, ale vlastně bez nich? Raději ne...

Aliens: Zone of Silence

USA, 2017, 79 minut

 

Režie: Andy Fowler

Scénář: Andy Fowler a Fidel Arizmendi

Hrají:

Sarah Hester (Morgan)

Peter Gesswein (Hal)

Jed Maheu (Alex)

Vince Tula (Goose)

 

A zase jedno found footage, aby toho nebylo málo. Ne že bych se na ně díval záměrně, ale člověk si přece jen řekne, že i když tenhle žánr vůbec nemusí, tak třeba sem tam narazí na něco, co bude dávat smysl, co bude jiné, co nějakým způsobem zaujme. Bohužel se ukázalo – nijak překvapivě – že americký snímek „Aliens: Zone of Silence“ mezi skvosty rozhodně nepatří.

Jde se točit.

Hned od začátku, co si film „Aliens: Zone of Silence“ pustíte, vám bude tak nějak jasné, že tohle prostě nebude ono. Střih, který je zde používán, skutečnost, že tvůrci natáčeli snad na minimálně desítce různých kamer, tohle všechno ve vás začne vyvolávat hodně nepříjemné pocity, které nakonec mohou celkem snadno vyústit v to, že se na film prostě nebudete chtít koukat, bude vám vadit. A mně vadil.

Držka v písku?

Jak už to tak u některých found footage bývá, ztratila se skupina lidí a jiná skupina – tedy v tomhle případě jednotlivec – chce zjistit, co se vlastně tenkrát stalo. Takže je tu prostor pro to, abychom sledovali nahrávku aktuální, kdy žena pátrá po svém bratrovi, stejně jako máme možnost pak sledovat nahrávku jejího bratra a třeba také odhalit, co se s ním přihodilo a kam zmizel.

Levitující cetka.

Nevím, jestli by to filmu „Aliens: Zone of Silence“ nějak pomohlo, kdyby si změnil název, ale tady je tak nějak celkem jasné už od začátku, co se vlastně stalo a odkud bude podivná aktivita plynout. Asi by to i bez téhle znalosti bylo pořád celkem špatné, ale možná by to mohlo mít alespoň lehký moment překvapení. Ten zde bohužel naprosto chybí, stejně jako kvality v dalších ohledech.

Jen si tak lehnout.

Americký snímek „Aliens: Zone of Silence“ herecky předvádí tak nějak to, co očekáváte. Prostě herecké výkony, které jsou hodně emotivní, anebo se tak chtějí tvářit. Bohužel jsou to nakonec ale jen uječené záběry, které toho moc neřeknou, většinu dění stejně nevidíte, a tak naprosto přestáváte chápat, proč by se vám vlastně měl ještě nějaký found footage snímek líbit.

 

Hodnocení: 5 %

 

Hororové filmy (mimozemšťani, found footage)


Přidat komentář