American Horror Story: 1984

70%
Po dlouhé době skutečně povedená sezóna tohoto seriálu.

American Horror Story: 1984

9 dílů, 2019

 

Tvůrci: Brad Falchuk, Ryan Murphy

Hlavní postavy:

Emma Roberts (Brooke Thompson)

Billie Lourd (Montana Duke)

Leslie Grossman (Margaret Booth)

 

V první řadě musím pochválit úvodní titulkovou sekvenci, která je prostě úžasná. Má to toho správného ducha. Pokud máte rádi osmdesátkové slashery, rozhodně je to něco, co vás dovede nalákat. A když následuje hromadné cvičení, kde má Emma Roberts naprosto úchvatný úbor, těšíte se o to víc. Pak už jen doufáte, že vás tvůrci nezklamou jako u předchozích zhruba tří sérií.

Oblečení je boží.

„American Horror Story“ má celou dobu jeden velký problém. Je moc umírněná. Násilí tu není problém, ale nahota ano. A tady je to problém. Není problém, aby to bylo sexy, možná až někdy sexistické, ale ukázat nahotu, to tu problém je. A je to škoda, protože v některých případech by to bylo docela fajn. A to nemluvím jen o ženské nahotě, ale i o mužské, která by tady stála za to.

Emma je úchvatná.

Na seriálu je hodně vidět, že vytékající vnitřnosti, odsekávání, rozsekávání, prostě jakékoli formy zabíjení jsou vizuálně v pořádku, ale pokud bychom měli vidět nahého ptáka... strašné jen pomyslet. No nic, tohle neformuje tuhle sezónu, která se snaží o to, aby prezentovala klasický slasher, který je roztahaný do celkem devíti dílů. Je to sice nejkratší sezóna, ale i tak je to trochu moc dlouhé. Na slasher rozhodně.

Takový ten týpek, co má pořád kraťasy.

A to se potvrdilo, muselo v tom být trochu víc což si tvůrci uvědomovali celou dobu. netvrdím, že se mi to, jak spojili dva specifické subžánry do jednoho, opravdu líbilo, ale musím říct, že po dlouhé době mě seriál „American Horror Story“ opět bavil a myslím si, že tahle sezóna patří k těm nejlepším, jaké byly natočeny. Minimálně proto, že dokázala strhnout.

Mr. Jingles.

Sezóna „American Horror Story: 1984“ ukazuje, že je možné slasher natočit originálně. Nutně to nemusí znamenat, že se to bude každému líbit, ale tohle je nápadité, vrazi tu nejsou špatní, ale hlavně tu jsou postavy, které jsem si opravdu oblíbil. Nemluvě o tom že je tu skvělý osmdesátkový look a do toho hrají ještě parádnější osmdesátkové fláky. Ale jasně, pořád je to dost překombinované.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (slasher, duchové, gore, vrazi)


Přidat komentář