Amityville: Probuzení (2017)

40%
Ta hrůza se z Amityville nejspíš nikdy nedostane pryč.

Amityville: Probuzení

Amityville: The Awakening

USA, 2017, 85 minut

 

Režie: Franck Khalfoun

Scénář: Franck Khalfoun

Hrají:

Jennifer Jason Leigh (Joan)

Bella Thorne (Belle)

Mckenna Grace (Juliet)

Cameron Monaghan (James)

 

Bella Thorne je rozhodně důvod, proč se na tenhle snímek kouknout. Netvrdím, že herecky exceluje, ale dobře se na ní kouká a stačí jedna scéna v pěkných kalhotkách, abyste si uvědomili, že z moc jiných důvodů ani ve filmu asi nebyla. Ale nutno říct, že odvede svoje, což platí asi o všech, kdy mě ale trochu překvapila Jennifer Jason Leigh, kterou tohle podle mě moc nebavilo.

Bella je kočka.

Přemýšlet o tom, jakým dílem je vlastně snímek „Amityville: Probuzení“ v celé série je asi celkem zbytečné, protože o návaznosti se zde nemůže mluvit. Asi by se dalo hovořit o tom, že je to něco, co navazuje na první film, ale dějově je to odlišné od toho, co sledujeme v druhém díle, takže je to prostě něco trochu jiného, ale není to ani vytyčení nového směru, ani nic vyloženě originálního.

Její filmové dvojče je parchant.

Do Amityville, do domu, který se objevuje v prvním filmu, se stěhuje nová rodina. Ano, my už víme, že je to prokletý dům, ale tohle musí postavy zjistit, takže je zde celkem nudné kolečko kolem toho, že Belle (Bella Thorne) zjišťuje, že je s jejich domem něco špatně. A zjišťuje to tak, že jí spolužák ukáže DVD s filmem „Horor v Amityville“. „Amityville: Probuzení“ tak vlastě přímo odkazuje na film.

Fakt se na ni hezky kouká.

Tenhle odkaz na původní film vytváří celkem zajímavou situaci – původní film ve světě nového filmu existuje, ale je to pořád jen film. Přesto se události podle všeho staly. Je to taková zajímavá schizofrenní situace, kdy se snímek „Amityville: Probuzení“ vlastně snaží o to ještě více potvrdit, že všechno, co se děje, je skutečně pravda a že k událostem, jak jsou popisovány, došlo.

Aha, tak ne parchant, on je posednutý.

„Amityville: Probuzení“ je v konečném důsledku ale hodně průměrný snímek a v rámci série dle mého nic nového. Jsou zde nadhozeny zajímavé vztahy v rodině, ale nic nevede k jejich naplnění, respektive zdůraznění nějaké smysluplnosti pro zápletku. Postava Jamese je na první pohled odpudivá, což mi z hlediska castingu i mejkapu herce přijde hloupé a zbytečně účelné. Ženské hrdinky to lehce zachraňují.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (duchové, vrazi)


Přidat komentář