Amnesiac (2014)

35%
Ztratil paměť a ta žena, co se o něj stará, je trochu divná.

Amnesiac

USA, 2014, 90 minut

 

Režie: Michael Polish

Scénář: Amy Kolquist a Mike Le

Hrají:

Kate Bosworth (Žena)

Wes Bentley (Muž)

Olivia Rose Keegan (Audrey)

Shashawnee Hall (Detektiv)

 

Když nevíte, jak natočit horor, který by mohl zaujmout diváky, je zde jeden recept, který je do jisté míry osvědčený a kterým vám zájem zajistí na první pohled. Je to jednoduché. Do hlavních rolí obsadíte herce, kteří jsou celkem známí, a to i v rámci mainstreamu, nejedná se jen o nějaké béčkové hvězdičky, které znají pouze fajnšmekři. A předně takovou cestou se vydali tvůrci filmu „Amnesiac“.

 Ten pohled  je nebezpečný. A ten nástroj taky.

Kate Bosworth a Wes Bentley nejsou vyloženě hvězdy první třídy, ale přece jen jsou to jména, která jsou dobře známá, a tak se dá čekat, že se lidé budou chtít na film podívat jen proto, že zde tihle lidé hrají. Minimálně Kate Bosworth má svoje oblíbence, takže se dá očekávat, že si k jejímu filmu někdo cestu najde. Hlavně ve chvíli, kdy tu hraje na první pohled celkem zajímavou postavu.

 Utopit, nebo zachránit?

Začátek je takový celkem klasický, ať už se jedná o horor nebo thriller. Je to scéna, kdy dvojice jede autem a pak najednou zničehonic dojde k dopravní nehodě. Někomu se něco stalo, to je jasné. V tomhle případě je to bezejmenný muž, kterého hraje Wes Bentley. Má zlomenou nohu a je v podstatě přivázaný na lůžko. Stará se pak o něj bezejmenná žena, která by měla být jeho manželkou.

 Hezky se o něj stará.

Tohle by bylo celkem v pořádku, jenže pak se ukáže, že ona milující žena má trochu jiné úmysly než jen to, aby se její muž uzdravil. Možná jí jde o nějaké experimenty, o kterých on neví. Anebo si je jen nepamatuje. Snímek „Amnesiac“ hraje na to, že je zde nejistota z oné ztráty paměti, a pak také na to, že se odhalují zajímavé skutečnosti. Jenže k tomu právě nedochází a snímek ve skutečnosti zajímavý není.

 Je hodně nebezpečná.

Snímek „Amnesiac“ chvílemi přináší dojem, že se jedná o určitý remake filmu „Misery nechce zemřít“. I když se Kate Bosworth snaží, není tak démonická jako Kathy Bates, která byla neskutečná. Bohužel částečně za to může i scénář, který rozhodně není silnou stránkou tohoto filmu, a vy máte po nějaké době pocit, že se tu akorát nabaluje blábol na blábol a ono vás to nebaví.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (mučení, vrazi)


Přidat komentář