Anger of the Dead (2015)

25%
Některé zombie filmy jsou povedené, ale jiné - jako tenhle - se vám brzy vykouří z paměti.

Anger of the Dead

Itálie, Kanada, 2015, 84 minut

 

Režie: Francesco Picone

Scénář: Francesco Picone

Hrají:

Aaron Stielstra (Rooker)

Michael Segal (Peter)

Marius Bizau (Stephen)

 

A zase jeden zombie film, který je dokonce v italsko-kanadské koprodukci, což by na jednu stranu mohlo představovat celkem zajímavý, možná i trochu novátorský film. Na druhou stranu by to taky mohl být celkem levný snímek, který toho moc neřekne a je natočen hlavně proto, aby byl vůbec natočen. Po několika málo minutách zjistíte, že snímek „Anger of the Dead“ patří do druhé kategorie.

 Zlá lupénka.

Představte si skupinu přeživších, kteří se musejí snažit o to, aby přežili nějakou tu hodinu a půl. Že vám to něco připomíná? Jasně, tak si k tomu ještě přidejte ty zombie a máte mustr pro klasický zombie snímek, kterému ani italsko-kanadská koprodukce nějak zásadně nepomůže. Tohle je jednoduše jen další film, který si řekl, že zombie jsou cool a mít je ve filmu je super. No, není. Ne, když nemáte co vyprávět.

 Stejně není kam utéct.

Hlavní dění sleduje skupinu lidí, kdy důležité jsou především dvě ženy. Jedna je těhotná a může to na ni přijít v podstatě kdykoli. Ta druhá by mohla pomoct s vysvětlením toho, co se se světem vlastně stalo a proč mrtví kráčí po zemi. Ne, to není skrytá reklama na moji knihu, to se jen trochu snažím ozvláštnit recenzi na film, který vás nejspíš nebude od začátku dvakrát bavit.

 Zombie jsou všude.

Problém s filmem „Anger of the Dead“ je primárně v tom, že on není schopný říct nic nového, a to ani novým způsobem. Je to o vztazích, je to o nebezpečí smrti, která číhá na každém rohu, je to o snaze utíkat a žít, i když ve skutečnosti není moc kam. Je to relativně minimalistické, takže vás čekají hlavně scény v lesích, detailní záběry na postavy a vzdálené záběry nic neříkající.

 A některé jsou opravdu ošklivé.

„Anger of the Dead“ může mít koprodukci, může mít snahu, ale když ve skutečnosti nemá co říct, tak jednoduše nemá co říct. Tohle je základní problém filmu, ve které nenajdete nic nového a nic zajímavého. Ti herci nejsou tak dobří, aby vás strhli, a nemají k dispozici takový scénář, který by opravdu měl co vyprávět. Jen další survival ve světě, kde se přežít nedá. Anebo jen těžko.

 

Hodnocení: 25 %

Hororové filmy (zombie, survival)


Přidat komentář