Animal (2014)

60%
Tohle není jen tak obyčejné zvířátko, tohle je pořádná příšera.

Animal

USA, 2014, 86 minut

 

Režie: Brett Simmons

Scénář: Thommy Hutson a Catherine Trillo

Hrají:

Joey Lauren Adams (Vicky)

Elizabeth Gillies (Mandy)

Paul Iacono (Sean)

Thorsten Kaye (Carl)

 

Když jste na výletě, většinou se nechcete nechat ničím rušit. Ale výlet v přírodě může být celkem snadno narušený. Alespoň tedy podle hororových filmů. V lesích, díky jejich rozlehlosti a nepřehlednosti, může číhat velké množství různých nebezpečenství a v podstatě je pouze na člověku samotném, co si do lesa dokáže vymyslet a čím nechá napadat svůj druh. Přesně tuhle základní myšlenku si vzali k srdci tvůrci snímku „Animal“.

 Co tam venku asi číhá?

On i ten název je celkem všeříkající. Co asi bude čekat na člověka, který se ztratil v tomhle lese? Asi nějaké zvíře, že? Ale je pravda, že by se možná hodilo spíše označení „Beast“, protože to, co bude nahánět postavy ve filmu „Animal“, není z hlediska biologického ještě úplně klasifikováno. Na druhou stranu je na první pohled celkem jasně vidět, že tohle opravdu není člověk. Lidi má ale jinak velmi rád. Až moc...

 Monstrum je pěkné, o tom žádná.

Zápletka naprosto jednoduchá. Sledujeme skupinku čtyř lidí, kteří utíkají lesem. Je noc. Něco je honí. Jedna žena se opožďuje. Zvládne to? Vše se rychle vyřeší a následuje střih. Seznamujeme se s druhou skupinou lidí, která také míří do lesa. Nečeká nás nějaké dlouhé seznamování, na setkání s něčím v lese dochází velmi brzy. A pak už jen nezbývá než utíkat a doufat, že alespoň někdo přežije.

 Válečná porada.

Jak říkám, je to velmi jednoduché, ale naprosto to stačí. Film si na nic nehraje a jde jen o slasher v hlavní roli s monstrem, které je velmi dobře navrženo a ještě lépe vytvořeno. Je skutečně děsivé, má skvělé pohyby a obecně gestikulaci, což jen svědčí o tom, že na maskách si tvůrci dali záležet. A vyplatilo se to, protože to snímku pomáhá se dostat z průměru do mírného nadprůměru.

 Ani v noci se nezastaví.

Jestliže se spokojíte s tím, že od snímku „Animal“ nemůžete čekat nic převratného – nic takového také nedostanete – tak si uvědomíte, že tohle je opravdu něco, co vám vyhovuje, co je jízda od začátku do konce, nic se zbytečně neprotahuje a jsou zde scény, které jsou poplatné hlavně divákovi a efektu, který to v něm má vyvolat. Bavil jsem se, což mi v tomhle případě ke spokojenosti stačilo.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (příšery, béčka, survival)


Přidat komentář