Animal Among Us (2019)

40%
Aneb co všechno se tam venku pohybuje.

Animal Among Us

USA, 2019, 90 minut

 

Režie: John Woodruff

Scénář: Jonathan Murphy

Hrají: Larisa Oleynik, Erin Daniels, Christian Oliver

 

Některé snímky bývají podhodnocené a dle mého názoru si zaslouží mnohem vyšší hodnocení. Film „Animal Among Us“ není vyloženě tím případem, ale přesto, když jsem si tak brouzdal databázemi, říkal jsem si, že zrovna tohle je ten případ, kdy by si film zasloužil alespoň o jeden stupeň více. Přece jen, dle mého názoru to vyloženě odpad není, spíš to má blíž k průměru.

Co to je?

Jasně, pořád je ale potřeba si uvědomit, že jsou zde určitá negativa, která film srážejí. Do jisté míry je to i levnější produkce, nutně na škodu to však není, i tohle je věc názoru, jestli to dokáže film skutečně zkazit. To základní, co nám ale film má prezentovat, tu skutečně podáno je, a dokonce jsou zde i nějaké ty scény, které jsou celkem drsné. Bohužel i nějaké, které zbytečně moralizují.

Jde si pro mě?

Před patnácti lety došlo k tomu, že byly zabity dvě dívky. Jednalo se o kruté zabití, podle všeho byly oběťmi nějakého divokého zvířete. A tak se případ uzavřel, aniž by se skutečně pořádně vyšetřovalo. Jenže přišel čas, aby se na případ zase někdo podíval. Anebo aby se někdo alespoň vrátil na místo činu, protože i když je kemp, kde k tomu došlo, uzavřen, nebezpečí tam možná stále číhá.

Už mě má!

Takže o co vlastně jde? No, v konečném důsledku vlastně jen o to, jestli bude titul filmu doslovný anebo jen metaforický. Takže to zvíře mezi námi může být skutečně nějaká divoká bestie, anebo to bude člověk, který vypadá jako kamarád, ale ve skutečnosti je to šílenec, který vám klidně podřízne hrdlo a bude se smát. A ano, film „Animal Among Us“ na tohle odpověď dá.

Pořádný pařát.

Americký snímek „Animal Among Us“ není žádným velkým hororem, nesnaží se o nějaký zásadní přesah, i když i ten zde najdeme a myslím si, že je na škodu, ale je to celkově fajn horor o tom, co vlastně číhá v lesích. Odhalování případu smrti dívek by rozhodně mohlo být zajímavější, ale tak nějak jsem měl pocit, že to, co měli tvůrci v rukou, dovedli zpracovat způsobem adekvátním.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (příšery, survival)


Přidat komentář