Another Evil (2016)

20%
Moc slabý film s nepříjemnými herci.

Another Evil

USA, 2016, 90 minut

 

Režie: Carson Mell

Scénář: Carson Mell

Hrají:

Steve Zissis

Mark Proksch

Dax Flame

Jennifer Irwin

 

Když snímek nazvete „jiné zlo“ a snažíte se divákovi tvrdit, že je to vlastně paranormální film o vymýtání, ale do hlavní role dáte herce, který už od začátku vypadá jako magor, je celkem jasné, že to hlavní – pointa filmu – nebude fungovat, protože je prozrazena v podstatě hned na začátku, tedy ještě před tím než si snímek vlastně vůbec pustíte. A to je škoda i přesto, že zrovna tenhle film toho nemá tolik co nabídnout.

To je zeď.

Dan Papadakis (Steve Zissis) je umělec, který maluje modernu. Nic skvělého na tom není, ale asi mu o něco trhne, protože se tím podle všeho uživí, má rodinu a pěkný dům. Jenže právě dům se ukáže být problémem, protože to skoro vypadá, že by v něm mohlo strašit. Po několika podivných pocitech má Dan paranormální zkušenost. Prostě viděl ducha a celkem hnusného. Ženu se synem poslal pryč a zavolal si specialistu.

To je vůl.

Os Bijourn (Mark Proksch) je podle všeho specialista na paranormální jevy. A na první pohled je to taky pěkný magor, ale Danovi to asi nevadí, chce se zbavit toho, co je podle všeho v jeho domě. A tak si k sobě Ose pozve, nechá ho tam dělat svou práci a hlavně ho u sebe nechává bydlet. Netrvá to dlouho a přátelství s Osem začíná být hodně divné. Nahého muže u sebe moc mít nechcete, pokud to není váš partner.

Profesionál.

I když se snímek „Another Evil“ trochu snaží hrát na diváka hru, je hodně průhledný, a to nejen díky svému názvu. Ono se tam ani nic moc stát nemůže, jakákoli paranormální aktivita jde záhy do kopru a všechno se začíná točit jen kolem vztahu Dana a Ose. A hlavně jejich dialogů, které se místy snaží být drsné, což celkem jsou, ale Os je zrovna při jejich vyprávění studený čumák.

Ale tohle už nevypadá tak blbě...

Americký snímek „Another Evil“ chce být hororem, chce diváka trochu překvapit ale ta jeho snaha nevychází. Jako chápu, roč byli představitelé vybráni, ale je to castingově moc průhledné a za mě to prostě příliš nefunguje. To, co se bude dít, je od začátku zřejmé, ale přitom film chce trochu hrát na to, že by měl překvapit, ale ve skutečnosti to nedokáže a dlouhými pasážemi s mluvením nudí.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (duchové, mučení)


Přidat komentář