Antisocial Behavior (2014)

35%
Ten název je trochu zavádějící, ale trochu psychologie to v sobě má.

Antisocial Behavior

USA, 2014, 86 minut

 

Režie: Kenneth Guertin

Scénář: Kenneth Guertin a Chris Perdue

Hrají:

Jackson Kuehn (Joe)

Mary Elizabeth Boylan (Wendy)

Chad Bishop (Scott)

 

Říkala mu, že je jiný. On se zeptal, jestli je to dobře, anebo špatně. Ona řekla, že se mu líbí, že je jiný. A pak se to začalo celé kazit. Takhle to dopadne, když si dáte rande s člověkem, který se skutečně na první pohled tváří jako nebezpečný a ono se ukáže, že všechno, co jste měli z toho prvního dojmu, je vlastně pravda. A navíc se k tomu přidá ještě hromada dalších podivností, které už vám hlava nebere.

 Dívej se na mě, když s tebou mluvím.

Joe (Jackson Kuehn) je magor, který si to není schopen přiznat. Je to dáno tím, že si moc nepamatuje ze své vlastní minulosti. To je docela problém, protože právě v jeho případě je minulost velmi důležitá a on by si měl zjistit, co se stalo. A k tomu také postupně dojde, protože to vypadá, že se nám Joe zamiloval. A jeho nová láska Wendy (Mary Elizabeth Boylan) chce znát pravdu.

 Zde se odehraje dobrá scéna.

Kdyby Joa trápila jen minulost, asi by to byla ještě pohoda, jenže Joa trápí i současnost. Velmi často se mu stává, že má vize, které jsou plné násilí, vize, kde někomu ubližuje, vize, které následně jen velmi těžko rozdýchává. A pokud už je rozdýchá, potom většinou tak, že z něj vyleze cosi, co vypadá jako živý organismus připomínající kouli tkáně. Co to je? To vlastně ani není tak důležité.

 Pak že je asociál...

Film se snaží o to, aby zde byla dobrá psychologie, ale následně, aby se skutečně mohlo jednat o horor, jsou zde scény, které jdou do minulosti a vytvářejí určitou nadpřirozenou podstatu toho, co se vlastně děje. A tak je závěr ve znamení krve a konečného zúčtování, které může někoho potěšit, ale může také zklamat, protože je to vlastně jen takové uřvané běhání, které tolik neohromí.

 Teď už vypadá divně.

„Antisocial Behavior“ je psychologickou hrou, která se zpočátku tváří zajímavě, ale postupně se stává přeplácanou a těžko snesitelnou. Aby byla udržena divákova pozornost, dějí se zde divné věci, ale celkově nemají až tak zásadní hrůzný účinek. „Antisocial Behavior“ se tak stává filmem s potenciálem, který ale není od začátku vůbec využíván, a tak váš zájem rychle padá.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář