Backcountry (2014)

65%
Výlet do přírody s překvapením.

Backcountry

Kanada, 2014, 92 minut

 

Režie: Adam MacDonald

Scénář: Adam MacDonald

Hrají:

Missy Peregrym (Jenn)

Eric Balfour (Brad)

Nicholas Campbell (Ranger)

Jeff Roop (Alex)

 

Tenhle film klame tělem, tedy alespoň v případě, kdy se nepodíváte na plakát, který toho řekne až moc. Pokud nejprve půjdete do filmu a nenecháte se ničím ovlivnit, může to být docela příjemné překvapení, které vás zaujme tou neskutečnou atmosférou nejistoty, která na vás ve filmu „Backcountry“ čeká. Tady opravdu nebudete hned vědět, co se dvojici skutečně stane, stejně jako nebudete vědět, jak to dopadne.

 Zoologická v reálu.

Jenn a Alex jsou partneři, kteří se vydávají do míst, kde Alex strávil docela dost času. Je to národní přírodní rezervace, kde chce Alex svojí milené ukázat stezku, kterou kdysi chodil s rodiči a kterou si zamiloval. Je to pořádně dlouhá túra na několik dní, takže je čeká trochu námahy. A jelikož si Alex hodně pamatuje z minulosti, ani nepotřebuje mapu. Samozřejmě, že to je ta největší chyba, která se oběma vymstí.

 Neboj, to nebude tak hrozný...

Noří se do divočiny a po několika dnech chůze si Alex konečně uvědomuje tu krutou pravdu. Je to egoistický debil, který si nepamatuje, kde vlastně kdysi chodil, ale co je ještě větší sranda, nevzal si nejen mapu, ale ani mobilní telefon, který by je případně mohl zachránit, když se ztratili. Ale to je v pohodě, protože on měl dobré úmysly. Znáte to, cesta do pekla je dlážděna... Takže jak z toho ven?

 Že by přišla záchrana?

No, všechny cesty někam vedou, a pokud nevedou zrovna do Říma, tak do civilizace určitě. Jenže v lese, kde se opravdu moc lidí nevyskytuje, mohou čekat četná nebezpečenství. A o tom se dvojice přesvědčí. Na filmu je krásně vidět, že minimalismus je někdy skutečně silnou zbraní, protože v tomhle případě to platí. Minimum explicitních scén, ale pokud už, tak to stojí za to. Minimum akčních scén, ale zato je zde výborná gradace, která celému filmu hraje do karet.

 Asi spíš ne.

Těch herců je tu jen pár. Čtyři, kteří skutečně mají nějaký prostor. Ale „Backcountry“ to nijak nevadí. Jeho silná stránka je v tom, jak dokáže krásnou přírodu využít k dramatu, které se většinu doby děje mimo kameru, což mu ale rozhodně nijak neubírá. Naopak, i v tom je potřebná síla. Jen je škoda, že ta atmosféra ještě není trochu vyhrocenější. Přesto povedený film.

 

Hodnocení: 65 %

Hororové filmy (survival, zvířata)


Přidat komentář