Ballad in Blood (2016)

50%
Na snímku "Ballad in Blood" mi nejzajímavější přišlo, že Ruggero Deodato žije.

Ballad in Blood

Itálie, 2016, 93 minut

 

Režie: Ruggero Deodato

Scénář: Ruggero Deodato, Jacopo Mazzuoli a Angelo Orlando

Hrají:

Roger Garth (Arden)

Ernesto Mahieux (Leo)

Carlotta Morelli (Lenka)

Gabriele Rossi (Jacopo)

 

Rugger Deodato je italský tvůrce, který se asi nejvíce proslavil film „Poslední kanibalové“ a „Kanibalové“. Už na nich je vidět, že mu vždy šlo především o to, aby natočil snímek levně, ale aby jím dokázal na diváky zapůsobit, což v jeho případě znamenalo především to, aby šokoval. A asi se mu to možná i trochu zadařilo, i když od roku 1980 nenatočil nic, co by ve světě více zaujalo.

Tady jeden polibek.

Trochu mě překvapilo, když jsem zjistil, že snímek „Ballad in Blood“ je jeho filmem a že se jedná o kousek z roku 2016. Tak nějak jsem nevěděl, že je Deodato stále filmařsky činný, ale jak se ukázalo, je tomu tak. A podle všeho ještě nějaký ten film připravuje. Byl jsem docela zvědavý, jestli se autorsky někam posunul a co jeho film z roku 2016 přinese, jestli bude stále chtít šokovat.

To byl ale Halloween.

Ano, co si budeme povídat, pořád chce šokovat. Možná se mu to i trochu daří, i když to má výrazně komplikovanější než před téměř čtyřiceti lety. Tentokrát se rozhodl zůstat doma a film v klidu natočit v Itálii, přičemž hlavní dění se pak odehrává v jediném bytě. Dva mladí muži se po halloweenských oslavách probudí v bytě dvou dívek – Lenky a Elisabeth, které jsou tu na výměnném pobytu.

Všichni jsou z oslavy špatní.

Lenka zní celkem česky a skutečně, dívka má být Češkou. Hraje ji však Italka Carlotta Morelli a všichni samozřejmě mluví anglicky, což ale u multikulturní skupiny až tak divné nebude. Lenka a dva mladíci se vzbudí, jsou trochu přepadlí z toho, co v noci vyváděli, ale mají větší problém. Elisabeth to totiž nedala. Je prostě mrtvá. A nikdo z přeživší trojice netuší, co se stalo.

Někteří jsou na tom opravdu špatně.

Italský snímek „Ballad in Blood“ je poměrně explicitní, a to jak v případě nahoty, tak i v případě násilí. A musí se nechat, že Carlotta Morelli i Noemi Smorra byly vybrány skvěle a hezky se na ně kouká. Gore už tak dobře nefunguje, krev tu má zvláštní barvu, ani scénář není zrovna něco skvělého, není zde nějaké nečekané odhalení, i když se o to autor snažil, ale snímku se prostě musí nechat, že je tak příjemně divný.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář