Barbar Conan (2011)

35%
Nová verze filmu "Barbar Conan" byla hodně očekávaná, ale už první obrázky a trailery poukazovaly na to, že to bude hlavně digitální podívaná, což nikdy není úplně záruka kvality.

 

Barbar Conan

Conan the Barbarian

USA, 2011, 113 minut

 

Režie: Marcus Nispel

Scénář: Thomas Dean Donnelly, Joshua Oppenheimer a Sean Hood na základě postavy vytvořené Robertem E. Howardem

Hrají:

Jason Momoa (Conan)

Stephen Lang (Khalar Zym)

Rachel Nichols (Tamara)

Ron Perlman (Corin)

Rose McGowan (Marique)

 

„Barbar Conan“, který byl natočen v roce 1982 a kde hlavní roli ztvárnil Arnold Schwarzenegger, se stal legendárním filmem, a to právě díky svému nemluvnému, namakanému hlavnímu představiteli. Když už se někdo chtěl pokusit navázat na takové dílo, musel tak učinit velkolepě. Navíc si ještě musel uvědomit, že „Barbar Conan“ měl nepřekonatelný soundtrack, který se vryl do paměti. Jaký byl tedy recept na natočení nového, lepšího Conana? Dát tomu áčkový look s béčkovým dějem a přibrat pár digitálních efektů, protože je přece 21. století.

Rose McGowan s příšerným makeupem v příšerné roli.

Úmysl se nepovedl. Mně osobně se už na první pohled nelíbil představitel Conana Jason Momoa, který je známý hlavně ze seriálu „Stargate: Atlantis“. Jason má sice do Cimeřana svými rysy o něco blíž než Arnold, ale stejně si Conana představuji trochu jinak. Nevím, možná ještě urostlejšího, ale hlavně mi prostě sedělo pojetí, které ztvárnil Arnold. Conan nemusí být výřečný, měl by být tichý a nechat mluvit zbraně. Jason pronáší až moc slov, hraje si na lišku podšitou. Já si Conana nepředstavuji jako nějakého idiota, ale jeho inteligenci spíše skrytější. Ví, co dělá, ale do osudu mu hodně vstupují náhody.

Stephen Lang není také k poznání. A ani není nijak skvělým padouchem.

Navíc, film se jmenuje „Barbar Conan“ a Conan je barbarem pouze ve svém dětském věku, pak už je to korzár, princ z Persie, Perseus a já nevím, jaké další postavy v jedné. Nemá vlastní identitu, ale chce se zalíbit modernímu divákovi, který by měl být zvyklý na určitý hollywoodský standard. A divák pak sežere všechno, ne? Jenže jak se tak zdá, ne každý bude z nového zpracování nadšený, i když, pravda, v některých ohledech jí nelze vytknout podobnost s původními záměry R. E. Howarda.

A tady ho máme, nového Barbara Conana.

Nový „Barbar Conan“ je dostatečně temný, syrový a surový, ženy jsou zde krásné a odhalované od prvního momentu, boje jsou násilné a upocené, sex je živelný, magie je temná. Jenže to všechno je podáno v takovém hávu, který vás kouše. Příběh je inspirovaný snad někde v řecké mytologii, až moc to připomíná nový „Souboj Titánů“, hlavně pak nezajímavostí a ubohostí příběhu. Sem tam se setkáte se scénami, které vám připomenou Hon na čarodějnice nebo film „Válka bohů“, který je dle mého názoru, i přes blbý konec, mnohem lepším filmem.

Ron Perlman se skutečně pořádnými vousy.

„Barbar Conan“ zklamal, a to i přesto, že měl poměrně zajímavé herce v obsazení. Ron Perlman si odehrál svoje, Rose McGowan je bohužel příšerná, i když k nepoznání, stejně jako Stephen Lang. Nezklame Morgan Freeman v roli vypravěče. Marcus Nispel, který má na svědomí také remake hororu „Pátek třináctého“ prokázal, že není žádným áčkovým režisérem. S „Pátkem třináctého“ se finance ještě hodně rychle vrátily, lidi mají rádi horory, ale po „Conanovi“ nevím, nevím, jestli si škrtne v něčem lepším. Příjmy nejsou tak oslňující. Není se čemu divit.

 

Hodnocení: 35%

Vaše komentáře

Roman Štefko
Tak toho bych fakt nepoznal:
Roman Štefko 13.02.2012 18:56:10 Reagovat Přidat nový komentář
Hororové filmy (vrazi)


Číst komentáře