Barrio Tales (2012)

40%
Tři povídky s mexickými postavami.

Barrio Tales

USA, 2012, 84 minut

 

Režie: Jarret Tarnol

Scénář: Brent Tarnol

Hrají:

Alexander Aguila (Básník)

Carson Aune (Cal)

Adam Beesely (Pedro)

Maritza Brikisak (Abuela)

 

Další povídkový horor, který má docela náběh na to, aby zapadnul, ale tvůrci se s tím nechtějí smířit, a tak v roce 2016 natočili pokračování. Třeba se k němu také někdy dostaneme. První film obsahuje tři povídky, které jsou doplněné rámcovým příběhem o tom, jak dvojka debilů jede za Mexičanem pro nějaké drogy. Jiný Mexikánec jim zatím bude vyprávět příběhy, aby se nenudili během čekání.

 Strýček vám rád udělá taco.

První povídka vypráví o jedné mexické služce, kterou si najala bohatá rodina. Rodiče jsou zrovna pryč, a tak si mladý pán pozve nějaké kámoše, aby zapařili. Trochu fetují, navážejí se do služky, což nakonec musí logicky skončit špatně. Tahle povídka je vypravěčsky pořádný průser, protože je prostě nezvládnutá. Konec je zbytečně zběsilý a divácky prostě vůbec nefunguje.

 A Básník se dál bude vykecávat.

Druhá povídka se to snaží trochu zachránit. Vypráví nám příběh o jednom hodném mexickém strýčkovi, který má takový ten pojízdný stánek – i když je pořád na jednom místě – kde prodává mexické speciality, hlavně taco. Bylo by to fajn, kdyby nebylo od začátku jasné, jak to vlastně celé je. Vývoj není překvapivý a finále opět spíše nudí. Ale pořád lepší než první povídka.

 Drogy vždycky uškodí.

Poslední povídka lehce zahraňuje reputaci celého filmu, i když nikoli v originalitě. Banda Mexičanů se snaží dostat přes hranice, ale padnou do ruky šíleným vidlákům. Ne, na tom také nic moc není. Dostanete však od filmu to, co očekáváte. Je to tedy trochu drsné, nijak přehnané, lidé zde umírají a možná to nedopadne tak, jak byste čekali. Nakonec nejlepší povídka celého filmu.

 Chtějí si jen užívat.

„Bariio Tales“ je snahou ukázat, že i s Mexičany je možné natočit dobré hororové filmy. Docela bych tomu i věřil, ale „Barrio Tales“ toho rozhodně není důkazem. Dějově je to hodně prvoplánové, místy je vidět, že to je celkem amatérské, a bohužel vypravěčský talent scenárista také moc nepobral. Snesitelné ano, ale proč vzniklo i pokračování, to opravdu nevím.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (slasher, survival, vrazi)


Přidat komentář