Bedeviled (2016)

50%
Vizuálně to vypadalo celkem zajímavě, dějově už tolik ne.

Bedeviled

USA, 2016, 91 minut

 

Režie: Abel Vang a Burlee Vang

Scénář: Abel Vang a Burlee Vang

Hrají:

Saxon Sharbino (Alice)

Mitchell Edwards (Cody)

Brandon Soo Hoo (Dan)

Victory Van Tuyl (Haley)

 

Když se objeví horor, který se točí kolem moderních technologií, vždy jsem na něj docela zvědavý. Líbí se mi, že se tvůrci snaží dát do příběhu něco aktuálního, že se tím horor určitým způsobem vyvíjí a nezastarává jen na starých tématech. Tohle je dobře, i když to bohužel nutně neznamená, že ten horor bude dobrý. Ale aspoň použití takových témat považuji za přínosné.

Zase někdo narušuje promítání v kině...

Začíná to... pěticí kamarádů. Jak jinak by to také mohlo začít, tedy sama skutečnost, že je to pětice, až tak důležitá není, ale moderní horor snad musí začínat skupinou přátel, která se začne z nějakého důvodu drolit. Hlavně proto, že je postupně někdo začne zabíjet. A to je v konečném důsledku i případ postav ve filmu „Bedeviled“, kteří jsou spojeni kamarádstvím s postavou, jež umírá.

Hezké nohy.

Ale oni jsou spojeni ještě jedním aspektem. A tím je skutečnost, že si všichni do telefonu stáhnou jednu aplikaci. A tady se dostáváme k tomu modernímu. Ano, tím, co pětici komplikuje život – a to do té míry, že začnou umírat – protože aplikace s nimi začíná hovořit a rozhodně to nejsou milé promluvy. Skoro to vypadá, jako kdyby v telefonech měli nějakého pěkně zlého démona.

Co to je zač?

Nebudu tvrdit, že je snímek „Bedeviled“ skvěle nápaditý, to zrovna není, hororové scény prezentuje celkem klasickým způsobem, kdy e snaží o lekačky, ale když už dojde na nějakou tu pasáž, kde se objevují masky, tak se musí poznat, že tohle je celkem povedené, i když je to v konečném součtu variace na klauny a vlastně tak trochu i na Slender Mana. Ale proč ne, tohle se mi líbilo.

Ale to je pěkná příšerka!

Pokud si pustíte americký snímek „Bedeviled“, musíte počítat s tím, že je takový trochu alibistický, nesnaží se o nic nového, nesnaží se něčím skutečně překvapit. Jede si v duchu filmů jako „Kruh“, ale rozhodně nedosahuje takových kvalit. S tím se ani nedalo počítat. Ale ten parchant, co tady má všechno na svědomí, je docela pořádný řízek a strach z něj rozhodně jde.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (duchové, survival)


Přidat komentář