Blood Shed (2014)

20%
Na bezdomovce si musíte dát pozor. Hlavně na ty zapomenuté.

Blood Shed

USA, 2014, 94 minut

 

Režie: Patrick Hasson a Juan Carlos Saizarbitoria

Scénář: Patrick Hasson

Hrají:

Gabriel De Santi (Gabriel)

Bai Ling (Lucy)

Bree Essrig (Samira)

Cherie Daly (Jezebel)

 

Amerika je hlavním městem bezdomovců na světě. Tohle je informace, kterou dostanete hned v úvodu. Možná vás trochu donutí přemýšlet. Jak je možné, že tak vyspělá země má takový problém s chudobou? No, jestli si myslíte, že tohle se bude snažit snímek nějak řešit, tak budete vyloženě zklamaní, protože o to samozřejmě vůbec nejde, je to jen informačně efektní úvod k tomu, co následuje.

 To může být skoro z jakéhokoli filmu.

Sledujeme hlavní postavu, která si chce vybrat něco ve skladě, ke kterému dostala speciální klíč. To, že je budova skladu trochu podivná, o tom nic moc neví, stejně jako neví o tom, že zde žije kdosi, kdo má snahu zabíjet. O tomhle se bohužel hodně brzy přesvědčí jedna mladá těhotná žena, která pozná děs v přímém přenosu. Kde se tam ta příšera vzala a co to je vlastně zač?

 Hodně silný ekzém.

Jak to souvisí s bezdomovci? A to v tom opravdu hraje Bai Ling? S bezdomovci to skutečně překvapivě souvisí a Bai Ling se nakonec po půl hodině také objeví, za což jsem byl docela rád, protože mám pro tuhle herečku slabost. Ale tak v mém případě je to s Asiatkami celkem normální. A co ti bezdomovci? Tak kromě toho, že polovina postav jako bezdomovci vypadají, je to i podstata příběhu.

 Pomůže bělovlasá černoška?

No jo, ta příšera, která by tu měla způsobovat všechen ten děs, není nikdo jiný než bezdomovec, na kterého se trochu zapomnělo, a on si zde vytvořil svůj úkryt. V podstatě se jedná o příběh Mauglího, který zvlčel v městské džungli a jako útočiště si vybral jeden sklad, a to hlavně proto, aby s tím tvůrci neměli nějaké dodatečné náklady navíc. Což se jim povedlo. Pak už stačila jen trocha nahoty, aby to zaujalo.

 Plakát se mi líbil.

Ne, snímek „Blood Shed“ není dobrým filmem, a to možná hlavně proto, že se prostě nejedná o dobý horor, i když se to za horor vydává. Není zde moc hororových momentů a všechno se zase snaží zachránit hudba. Interakce mezi postavami je až na pár světlých bodů naprosto jalová, a tak tenhle film prostě necháte plynout do konce a možná mu v poslední půl hodině vůbec nebudete věnovat pozornost.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (příšery, vrazi)


Přidat komentář