Blood Suckers from Outer Space (1984)

50%
Že by něco z vesmíru, co saje krev?

Blood Suckers from Outer Space

USA, 1984, 79 minut

 

Režie: Glen Coburn

Scénář: Glen Coburn

Hrají: Dan Gallion, Thom Meyers, Charles Coburn

 

V osmdesátých letech vznikaly skutečně velmi různorodé horory, čehož je příkladem i film „Blood Suckers from Outer Space“. V době, kdy letěl hlavně slasher, se tihle tvůrci pokusili o cosi, co by se asi dalo nazvat hororovou komedií o útoku čehosi z vesmíru. Bohužel ty parodické prvky jsou tu nakonec tak silné, že mnoho hororu skutečně nečekejte. Vlastně si na něj nechte zajít chuť.

Takový divný pán.

Hned na začátku sledujeme texaského farmáře, který podle všeho nebude žádný atomový fyzik. Prostě takový obyčejný venkovský balík, kterému se ale stane něco, co z něj udělá jiného člověka. Ano, už ten název, který v podstatě odkazuje na Eda Wooda, naznačuje, že z našeho milého faráře se stane krev sající šmejd, který by se klidně dal označit za jakousi verzi zombie.

Kde mám ruku?

Ale ne, farmář není vyloženě zombie, ale jako kdyby se tvůrci inspirovali v asijských filmech, kde jsou nemrtví poměrně často zobrazování s modrým mejkapem, prostě jako takové vychladlé mrtvoly. A přesně tak vypadá i farmář poté, co se mu něco stane. Ale není to vyloženě zombie, dokáže jednoduše přemýšlet, i když v některých chvílích spíše nejprve útočí.

I bez ruky se dá žít.

Dalo by se říct, že hlavní postavou je tu mladý muž a jedna mladá žena, do toho ještě zbytek městečka, kteří se nějakým způsobem snaží vyrovnat s tím, co se stalo, protože to skoro vypadá, že tohle je problém, který by je mohl ovlivnit všechny. A jsem si skoro jistý, že to humorné podání si svoje fanoušky najde, ale já jsem z toho pojetí osobně nadšený zase tolik nebyl.

Místní policie?

Americký snímek „Blood Suckers from Outer Space“ je jednoduše ukázkou takového podivně humorného vidláckého hororu, na němž je hezké to, že je místy docela krvavý, což by jeden nemusel čekat. Přece jen je to film, který se snaží pobavit. Místy je humor černý, místy je spíše trapný. Tvůrci do toho prostě šli a počítali s tím, že zase tolik fanoušků si tenhle film asi nenajde. A to se jim splnilo.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (zombie, béčka, mimozemšťani)


Přidat komentář