Bloodride: 1. sezóna

60%
Tahle norská jízda autobusem se i celkem povedla.

Bloodride: 1. sezóna

6 dílů, 2020

 

Tvůrci: Kjetil Indregard, Atle Knudsen

 

Seriál „Bloodride“ je docela zajímavým kouskem v tom smyslu, že se jedná o seriál, kdy každá epizoda je jedním uzavřeným příběhem. Není to postupné rozvíjení příběhu, ale šest uzavřených kapitol, které spojuje jedno – duše, jež jedou tajemným autobusem. Ten se objevuje vždy na začátku a uvádí nám tak každý příběh. Musím říct, že koncept se mi líbí. A co jednotlivé příběhy?

Někdy se vše sype.

První sezóna – a nebude poslední? – přináší celkem šest epizod. Tou první je „Nejvyšší oběť“ aneb takové to: „Co jste ochotni udělat pro to, abyste byli bohatí?“ není to nic objevného, ale je to podáno s pořádnou dávkou sarkasmu, což se mi na příběhu hodně líbilo. Následuje pak epizoda „Tři duševně choří bratři“, která jede v podobném duchu. Nepříliš objevný příběh, ale dobré, místy až černohumorné a absurdní zpracování.

Podivné dámy.

A v podobném duchu se pokračuje i v dalších epizodách. „Strašný spisovatel“ vypráví o tom, co se stane, když postavy ožijí a jednají na základě vlastní vůle. Ke konci už je to parádně zamotané a i tady se daří vytvořit dobrý sarkastický konec. „Laboratorní krysy“ pak představují skoro až detektivní zápletku, kdy jde o to zjistit, kdo ukradl prototyp z trezoru. Aneb komu vlastně můžete věřit?

Paní učitelka má problém.

„Stará škola“ už skoro vypadala, že by mohla vypadnout z onoho mustru, který byl pro jednotlivé půlhodinové filmečky zvolen. Tedy že to bude něco děsivého, co v sobě nemá onen ironický podtón. Ale konec to naštěstí zachraňuje. A je tu poslední díl s názvem „Veřejné tajemství“. Celkově mi přišel jako hodně slabý, kdy většina děje na maškarní na mě prostě nefungovala.

Krásný záběr.

Norský seriál „Bloodride“ rozhodně ukazuje, že má norský horor divákovi co nabídnout, a to i v tomhle epizodickém provedení. Jednotlivé příběhy nejsou vyloženě nic nového, nejsou to superoriginální historky, ale jsou natočeny dost dobře na to, aby zvládaly diváka bavit, a to i s přesahem do komedie, protože toho černého humoru a ironie je tu opravdu docela dost. A to se mi líbilo.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (duchové, vrazi)


Přidat komentář