Bloodwork (2012)

40%
Chtěli jen nějaké prachy navíc. Akorát si zvolili špatnou cestu.

Bloodwork

USA, Kanada, 2012, 96 minut

 

Režie: Eric Wostenberg

Scénář: David Nahmod

Hrají: Travis Van Winkle, John Bregar, Tricia Helfer

 

Každý student ocení, pokud si může trochu přivydělat. Možnosti brigády tu jsou, ale některým se prostě pracovat nechce, a tak nepohrdnou ani jinou šancí, která se jim případně naskytne, a vůbec nezáleží na tom, že by se mohlo jednat o šanci, která bude docela nebezpečná. Nebo nejen docela, bude sakra nebezpečná, protože by při ní mohlo jít o vlastní kejhák.

Experiment může začít.

O ten půjde dvěma studentům, kteří se rozhodnou že aby si přivydělali, tak podstoupí experiment. Farmaceutické společnosti potřebují testovat léky, protože chtějí pomáhat lidem. No dobře, to je blábol, potřebují testovat proto, aby jejich byznys rostl co nejrychleji, protože farmaceutické společnosti jsou sakra korporáty. Některé ale možná skutečně pomáhat chtějí. Jestli i tahle...

Kámoši jdou do toho.

Greg (Travis Van Winkle) a Rob (John Bregar) jsou těmi dvěma studenty, kteří si řekou, že vydělat si nějaké prachy navíc prostřednictvím testování nehomologovaného, experimentálního léku, je vlastně super nápad. Vždy, co by se mohlo stát? Jasně, třeba by se mohlo stát to, že tu budou vedlejší účinky, o kterých společnost ví, ale neobtěžuje se je někomu sdělit.

Je z toho trochu grogy.

A tak se dva studenti dostávají k testování, jsou v lékařském zařízení, jsou sledování, ale stejně dochází k událostem, které jsou poměrně dramatické, které jsou nakonec i docela drastické. Skoro to vypadá, že se snímek snaží sdělit trochu víc, než by se na první pohled zdálo, že zjištění, jichž se vám postupně dostane, jsou hlubší, ale nakonec se ukáže, že vůbec nejsou.

Nic se vám nemůže stát.

Americko-kanadský snímek „Bloodwork“ je takovou relativně klasickou variací na klasické téma vědeckých experimentů které se zvrtnou. Pozitivem je skutečnost, že j to místy skutečně docela atmosférické a sem tam i hnusné. Najdete tu scény, které by vás minimálně mohly přimět se trochu ošít, pokud už nic jiného. To není špatné na jinak nijak závratně zajímavý horor.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (vědci)


Přidat komentář