Butcher Boys (2012)

35%
Dejte si pozor, jaké lidi naštvete, protože by se vám mohlo podařit naštvat někoho hodně nebezpečného.

Butcher Boys

USA, 2012, 86 minut

 

Režie: Duane Graves a Justin Meeks

Scénář: Kim Henkel podle pamfletu Jonathana Swifta

Hrají:

Ali Faulkner (Sissy)

Edwin Neal (Freddy)

Marilyn Burns (Ruth)

Johnny Walter (Bossboy)

 

To, že si dáte do úvodu filmu odkaz na Jonathama Swifta a uvedete ho jako autora předlohy, navíc se jeho jméno objeví i v rámci filmu v různých odkazech, to z vás ještě nedělá umělce. Tvůrci snímku „Butcher Boys“ si tohle možná mysleli, ale musím říct, že úvod nemá s Jonathanem Swiftem mnoho společného a je to prostě moderní skoro torture porn, i když pravda, trochu lehčího amerického ražení. Holt tohle nejsou ani Němci, ani Japonci, ani Francouzi, kteří umí být neskutečně brutální.

Divná Pomáda.

Jonathan Swift v roce 1729 napsal pamflet „A Modest Proposal: For Preventing the Children of Poor People in Ireland from Being a Burden to Their Parents or Country, and for Making Them Beneficial to the Public“, který se do češtiny překládá jako „Skromný návrh, jak předejíti, aby děti irských chuďasů nebyly břemenem svým rodičům i zemi, a jak je udělat prospěšnými pro veřejnost“. Je to satirické dílo, které navrhuje, že Irové by se měli s chudobou vyrovnat tak, že budou svoje děti prodávat jako jídlo bohatým. Ano, tvůrci „Butcher Boys“ se inspirovali hlavně v tom kanibalském prvku.

Přidej nebo už to neudržím!

„Butcher Boys“ začínají celkem nevinně, jednou honičkou v autě. No dobře, nevinné to zase tak moc není, ale tak čekáte, že se auta akorát vymlátí a jejich pasažéři zahynou. Stane se něco jiného. Jedno auto srazí psa a jeho majitelé nejsou zrovna moc happy. Vlastně jsou dost naštvaní, jen tak divně, beze slov. Zlomí jednomu viníkovi ruku, druhého honí. Vydají se i za druhým autem, které psa nesrazilo, ale pravda, nebýt jich, nejspíš pes vůbec nezemře. To, že o nějakého psa vůbec nejde, pochopíme celkem rychle.

Jsem si blinknul...

„Butcher Boys“ je snímek, který se na vás už svým vizuálem snaží udělat dojem, že tohle je špinavý hnus. Barvy jsou do temna, do hněda a trochu do zelena, čímž na vás přechází pocit zhnusení a znechucení. To, že se sem tam použije záběr z průmyslové kamery, to je spíše jen taková moderní libůstka. Jinak jde hlavně o to, abychom hrdinku viděli trpět, ne zase moc, ale dost na to, aby si mohla zakřičet. Ti ostatní to ale celkem schytali. Je však pravda, že tenhle snímek se v gore zas tak moc nevyžívá.

Tak tobě to nechutná?!

Ne, rozhodně nečekejte chytrou adaptaci Swiftova díla, naopak, spíše se dočkáte celkem přímočarého příběhu o tom, jak někde existují šmejdi, kteří se živí na nevinných lidech. Trochu to připomíná „Hostel“, akorát bez toho, že by se šlo v brutalitě až tak daleko. „Butcher Boys“ jsou tak do jisté míry zklamáním. Možná by bylo lepší, kdyby snímek dostál svému názvu a tohle bylo o nějakých řezníkových chlapcích, kteří mají vlastní jatka, jen o zvíře na nich nezavadíte.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (slasher, béčka, mučení, survival, vrazi)


Přidat komentář