Cabin Fever 2 (2009)

45%
Pokračování je zajímavé hlavně tím, že se tvůrci snažili o jiný přístup. Jen skončili napůl cesty.

Cabin Fever 2

Cabin Fever 2: Spring Fever

USA, 2009, 86 minut

 

Režie: Ti West

Scénář: Joshua Malkin, Randy Pearlstein a Ti West

Hrají:

Rider Strong (Paul)

Noah Segan (John)

Alexi Wasser (Cassie)

Rusty Kelley (Alex)

 

Dlouho jsem se dostával ke druhému dílu, protože „Cabin Fever“ rozhodně nepatří k mým oblíbeným hororům a jediné, co na něm mohu ocenit, je skutečnost, že je tam poměrně dobré gore. Tohle platí i pro druhý film, kdy hned v úvodní scéně se s krví nešetří a je to navíc celkem zábavné. Ono když autobus srazí člověka, který se rozprskne na všechny strany, to prostě vypadá dobře, pokud máte trochu nadhled.

 Úvod parádní.

Ten člověk, který se rozprskl, byl samozřejmě nakažený, což by ani tak nevadilo, protože jeho tělo se nerozstříklo do místního rezervoáru vody. Větší problém je, že z vodní nádrže přilezl, a to ze stejné vodní nádrže, ze které je brána voda místní společností, která ji prodává jako balenou a nejspíše velmi zdravou. Samozřejmě, že voda obsahuje nepříliš prospěšné mikroorganismy, což se krásně ukazuje v animované sekvenci úvodních titulků. Dobrá animovaná sekvence je mimochodem i na konci.

 Co to asi bylo?

O čem film je? Primárně o tom, že se nákaza šíří dál. Teď se ale přesouvám na školu, kde se chystá maturitní ples. Tohle je už trochu ohrané téma, ale tvůrcům se docela daří z toho vykřesat ještě pár zajímavých scén, které jsou v  provedení sem tam originální. Jako kdyby se Ti West bál méně zobrazovat věci, na které si jiní autoři netroufnou. Tohle se mi na filmu líbilo. Ono také není možné o něčem jiném mluvit, protože filmu chybí jedna důležitá část – vyvrcholení.

 Promoce ještě bude zajímavá.

Já si myslím, že je důležité, aby filmové, ale i literární dílo někam směřovalo. Pokud je to dějové, nemusí mít nutně jasně daný začátek, může se naskočit do rozjetého vlaku, ale mělo by zde být něco, čím se snímek zakončí. Vrchol děje – pointa, vysvětlení. „Cabin Fever 2“ tohle jednoduše nemá. V podstatě jen sledujete to, jak se nákaza šíří, abyste se na konci dověděli, že se bude šířit dál. Není zde pointa, není zde gradace, není zde nic, co by celý film ospravedlňovalo.

 Ani učitelům se nákaza nevyhne.

Ten konec je strašný průšvih, protože budete mít pocit, že jste byli ochuzeni. Tohle je jen hra na diváka, který má být zhnusen, má se sem tam možná trochu bavit, ale v konečném důsledku zjistí, že mu film vlastně nic nepřinese. Do té doby je ale „Cabin Fever 2“ celkem snesitelný film, který je možná trochu hloupý, jednoduchý, očekávatelný, ale zábavnost mu místy prostě nechybí. Jen je to takový polotovar.

 

Hodnocení: 45 %

Hororové filmy (gore, komedie)


Přidat komentář