Cabin Fever: Patient Zero (2014)

45%
Jak to bylo s tím pacientem nula?

Cabin Fever: Patient Zero

USA, 2014, 91 minut

 

Režie: Kaare Andrews

Scénář: Jake Wade Wall

Hrají:

Sean Astin (Porter)

Currie Graham (Dr. Edwards)

Ryan Donowho (Dobbs)

Brando Eaton (Josh)

 

Máme tu i třetí díl téhle série, u které se popravdě divím, proč neskončila už s dílem prvním. Ale Eli Roth tady vytvořil očividně něco, na co se chtělo dalším tvůrcům navázat, i když, jak říkám, není zase tak moc o co stát, a to už od prvního dílu. Pokud vás ale první film nadchnul. Může se vám docela zamlouvat, jak se celá série vyvíjí a jak je každý film jiný. Jinak ale zase o tak novátorské dílo v žánru nejde.

 Zatím živí, zatím zdraví.

Jak už název napovídá, je asi celkem jasné, o co půjde. Ano, v tomto třetím dílu se dozvíme, jak to vlastně celé začalo. Jsme v Karibiku a sledujeme skupinu mladých, která si užívá. Jsou na dovolené, respektive na rozlučkové party, kdy jeden z mužů se má ženit. Překvapivé trochu je, že na tomhle výletě je mezi třemi i mladá žena, ale je to prostě jenom tím, že tihle tři spolu mají minulost, někteří víc než jen kamarádskou.

 Tady už rouška nic neřeší.

Už tyhle vztahy jasně nabádají diváka k opatrnosti, protože je celkem jasné, že to bude mít „důležitý“ význam pro příběh. Překvapivě to význam nemá a určitě forma „nevěry“ je tu použita v naprosto nevhodnou chvíli naprosto stupidním způsobem, takže to nejen vyznívá hloupě, ale ještě směšně. Naštěstí se od toho dá odhlédnout, protože i když se jedná o třetí díl, jsou zde místa, která se dají obdivovat.

 Možná si to poškrábání na zádech představoval malinko jinak.

Tvůrci šli po tom, aby divákovi něco nabídli, což je strašně dobře. Velmi zásadní prvek, který film oživuje a je příslibem toho, že se alespoň v některých pasážích nebudete nudit. To se skutečně daří a vy se můžete bavit, protože gore je v „Cabin Fever: Patient Zero“ naprosto skvělé, což se ale se sérií vleče celou dobu. Cunnilingus v tomhle provedení rozhodně zaujme a pořádně zhnusí.

 Gore je moc povedené.

„Cabin Fever“ není mojí oblíbenou sérií a „Cabin Fever: Patient Zero“ nebude můj oblíbený film, ale jsou zde věci, které mě bavily. Kromě gore, které je dobré a hnusné, to je například i přítomnost Seana Astina, anebo docela zajímavé a funkční změny prostředí. V porovnání s dvojkou to na mě působilo velmi obdobně se záchvěvy pozitivního přístupu k filmu. Na průměr to ale pořád nemá.

 

Hodnocení: 45 %

Hororové filmy (gore, béčka)


Přidat komentář