Castle Rock: 1. sezóna

70%
Seriál, který vás nenechá na pochybách, že je tu něco hodně divného.

Castle Rock: 1. sezóna

10 dílů, 2018

 

Tvůrci: Sam Shaw a Dustin Thomason

Hlavní postavy:

André Holland (Henry Deaver)

Melanie Lynskey (Molly Strand)

Bill Skarsgård (Kid)

Jane Levy (Jackie Torrance)

 

Zvláštní seriál, čekal jsem, že se to bude spíše více podobat seriálu „Stranger Things“, ale ono je to nakonec spíše podobné „Twin Peaks“. Ale „Castle Rock“, alespoň jeho první sezóna je přece jen dějově spíše podivná, než aby byla popisná, vazby se zde hledají mnohdy celkem těžko. Jedná se o seriál, na který – pokud vás bude bavit – se budete chtít podívat víckrát, abyste se lépe chytali.

Náš hlavní hrdina.

Castle Rock je místo, které vymyslel Stephen King. Odehrává se zde několik jeho románů a povídek, jiné na toto místo zase odkazují. Odehrává se zde například Cujo, „Temná půle“ nebo „Nezbytné věci“, z těch kratších útvarů je pak nejznámější novela „Tělo“. Asi nepřekvapí, že vše jmenované bylo již zfilmováno, a to většinou ve velmi dobré kvalitě, což u Kinga zas tak zvykem není.

Pochmurné město.

Seriál „Castle Rock“ si nebere za předlohu některé konkrétní dílo, ale tak nějak všechny a vlastně tak trochu žádné. Když se budete na první sezónu dívat, bude vám jasné, že tohle je podle Kinga. Je zde celkem dost odkazů na jeho dílo. I proto jsem si myslel, že se bude děj blížit spíše seriálu „Stranger Things“. Jenže už po prvním dílu zjistíte, že tohle nebude snadné na sledování.

Ten vlevo je nějaký divný.

První sezóna seriálu „Castle Rock“ vypráví několik příběh, zaměřuje se na několik postav, kdy mezi ty důležité patří Henry Deaver (André Holland), který se vrací do Castle Rocku jako místní vyděděnec, ale zároveň úspěšný právník, který se specializuje na případy trestu smrti. Jasně, že Shawshank je nedaleko. Ale tohle je jen jedna, i když hlavní postava, z celkem zajímavého panoptika.

Má někdo lepší hororový zjev?

První sezóna nám představuje plejádu zajímavých herců, kteří mnohdy mají zkušenosti i z jiných Kingových příběhů, jako například Bill Skarsgård nebo Sissy Spacek. Jsou zde ale také Melanie Lynskey nebo Scott Glenn. Každá postava je zapamatovatelná, i když nutno říct, že je to hlavně Bill Skarsgård, který se vám dovede vrýt do paměti. Jako kdyby byl pro Kingovy příběhy stvořen.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (vrazi, mysteriózní)


Přidat komentář