Cela 2 (2009)

5%
Tohle pokračování se nikdy nemělo narodit.

Cela 2

The Cell 2

USA, 2009, 94 minut

 

Režie: Tim Iacofano

Scénář: Lawrence Silverstein, Alex Barder, Erik Klein a Rob Rinow

Hrají:

Tessie Santiago (Maya)

Chris Bruno (Harris)

Frank Whaley (Duncan)

Bart Johnson (Skylar)

 

Teda s prominutím ale do prdele, co tohle mělo být?! Já neříkám, že Tarsem Singh ve snímku „Cela“ natočil něco geniálního, ale ten snímek by minimálně ve svém pojetí to, co dělalo film zajímavý. „Cela“ byla dobrá – pokud ji někdo za dobrou považuje – právě díky vizuálu, díky skvělým kostýmům, neskutečným scénám, nápaditosti, fantazii. Jak tohle může být pokračování stejného filmu?

To je výraz...

Přijde mi, že tady si sedla parta idiotů, která první film neviděla, ale slyšeli, o čem to bylo, a tak si řekli, že založí zápletku na něčem podobném. A tak si řekli, že bude super tu mít vraha, který dělá opravdu divné věci, není klasickým vrahem, ale jeho jednání bude možné nějak propojit s tím, že se budeme zase moct podívat někomu do podvědomí. V tomto případě rovnou vyšetřovatelce.

Ta už se asi ven nedostane.

Vrah filmu „Cela 2“ je tak trochu podivín, který má hodně specifický fetiš. Ale on je asi každý sériový vrah celkem podivín. Tenhle má úchylku na klinickou smrt, a tak své oběti přivádí do tohoto stavu a pak je zase znovu navrací. Asi se mu líbí, když pak konečně začnou prosit o skutečnou smrt. Docela zajímavý, i když ve své podstatě celkem divný nápad, ale fajn, je to pořád sci-fi, že.

Nevzdává se.

Hlavní postavou filmu „Cela 2“ je opak Maya (Tessie Santiago), která se také stala obětí tohoto šílence, ale přežila. Díky své zkušenosti by ale měla být klíčem k odhalení totožnosti vraha. Jestli myslíte, že vás čekají nějaké zajímavé náhledy do podvědomí, zapomeňte na to, tady nikdo z tvůrců neměl fantazii. Nemluvě o tom, že ani nedostali dost peněz na nějaké triky, takže ty hypnotické stavy jsou ve srovnání s „Celou“ ubohé.

Ale tahle už má i krabici na hlavě.

Americký snímek „Cela 2“ je jednoduše béčkový thriller, který si chce hrát na něco víc, čímž ale ani trochu není. Kdybyste si mysleli, že to má nějakou spojitost s původním filmem, rovnou na to zapomeňte, tady je spojitost v podstatě nulová. Prostě jen rádoby podobný příběh, ale ani v tomhle to není dotažené do konce nějakou vizuální podobností. „Cela“ není skvělý film, ale tahle dvojka je hnus.

 

Hodnocení: 5 %

 

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář