Chřestýš (2019)

50%
Pozor, co si přejete v přítomnosti chřestýše.

Chřestýš

Rattlesnake

USA, 2019, 85 minut

 

Režie: Zak Hilditch

Scénář: Zak Hilditch

Hrají: Carmen Ejogo, Theo Rossi, Emma Greenwell

 

Nebudu lhát, jakmile jsem viděl titulek „Chřestýš“, byl jsem docela natěšený na to, jak budu sledovat snímek, kde na nevinné lidi útočí chřestýši. Doufal jsem tedy v množní číslo. A tak jsem si o filmu ani nic nezjišťoval, a prostě se na něj podíval. A takhle to dopadá, když máte nějaká očekávání, ale ona se nesetkají s tím, jak to nakonec zamýšleli tvůrci, i když ti nakonec do anotace dali všechno.

Matka na scestí.

Anotace na Netflixu, který film produkoval, hovoří jasně: „Tajemná žena zachrání její dceru před smrtícími následky hadího uštknutí. Tahle svobodná matka teď ale musí splatit dluh a do západu slunce zabít neznámého člověka.“ Takže nečekejte survival, čekejte takový ten klasický film, kde jde o splacení dluhu, který se většinou moc splatit nedá. Alespoň ne tak aby vám to nevzalo kus duše.

Pro dceru vše.

Katrina Ridgeway (Carmen Ejogo) je matkou, která cestuje se svou milovanou dcerou, když jsou nuceny kvůli problému s vozidlem vystoupit z auta. A nachází se zrovna v oblasti, kde je docela sucho, v oblasti, kde žijí stvoření, která normálně na ulici, třeba v New Yorku, nepotkáte. Ano, jsou to chřestýši. Tedy vlastně jeden. A ten malou Claru (Apollonia Pratt) uštkne.

Sejme ho?

Katrina samozřejmě dělá vše, aby svou dcerku zachránila, ale v pusté oblasti, kde se nacházejí, není snadní najít pomoc. A tak samozřejmě musí padnout na tu nejdivnější ženu v širokém okolí, která bude chtít mnohem víc než jen peníze za to, aby Claru zachránila. A tak se musí Katrina vydat na cestu, na jejímž konci musí někdo zemřít, aby byla Clara skutečně zachráněna.

Asi to nebude hodný pán.

Americký snímek „Chřestýš“ hodně klame tělem a vlastně se v konečném součtu nejedná ani tolik o horor, jako spíše o psychologický až halucinační snímek, který do popředí staví ženu, jež je ochotna udělat v podstatě cokoli pro to, aby zachránila svého milovaného potomka. Zajde to daleko, je to místa docela drsné, ale tak nějak jsem měl na konci jen pocit, že se prostě jen jede dál, nic víc.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (zvířata, satan)


Přidat komentář