ChromeSkull: Laid to Rest 2 (2011)

30%
Máme tu pokračování filmu "Laid to Rest", které sází na gore, příběh nechává logikou někde na dně Mariánského příkopu, odkud také tvůrci vyhrabali Briana Austina Greena.

 

ChromeSkull: Laid to Rest 2

USA, 2011, 93 minut

 

Režie: Robert Hall

Scénář: Kevin Bocarde a Robert Hall

Hrají:

Brian Austin Green (Preston)

Thomas Dekker (Tommy)

Mimi Michaels (Jess)

Owain Yeoman (King)

 

„Laid to Rest“ končilo tím, že se ChromeSkullovi, hlavnímu zabijákovi, ksicht roztekl pod náporem chemikálií a kolem vyteklo tolik krve, že bylo jasné, že to nemohl přežít. Alespoň já jsem o tom nepochyboval. Jenže Robert Hall měl na věc trochu jiný názor, spojil se se „scénáristou“ Kevinem Bocardem a vytvořili pokračování, které je skutečně sequelem a nikoli prequelem. Rozhodnutí pochopitelné, když má film trochu úspěch, zpracování už tolik ne. Co si budeme povídat, ani jednička nebyla úžasný film, šlo o efekt a nic jiného, jenže dvojka už je skutečně jen snímek, co těží z toho, že Robert Hall je mistr gore.

Jak by se vám líbilo, kdyby stál tenhle proti vám?

Co je na dvojce potěšující, to je skutečnost, že Robert Hall přemluvil herce, jejichž tváře nejsou úplně neznámé. Vrátila se Princezna z prvního filmu, aby ukázala prsa a hodně rychle zemřela, ale především se vrátil Thomas Dekker, který už se přece jen stal známým hercem a my jsme si ho naplno mohli užít ve snímcích jako Kaboom nebo také v remaku „Noční můra v Elm Street“. Ze známějších obličejů se ukáže také Owain Yeoman ze seriálu „Mentalista“, ale asi nejvíce překvapí přítomnost Briana Austina Greena. Ano, to je přesně ten David Silver z „Beverly Hills 90210“. Překvapivě je asi tím nejlepším, co může „ChromeSkull: Laid to Rest 2“ nabídnout.

Jedna pořádná operace ho zachrání.

Herecké výkony jsou příšerné a obecně těžko uvěřitelné, někteří herci, hlavně méně známí, jsou neuvěřitelní a jste rádi, že jsou jen na chvíli ve středu zájmu. Nejvíce film sráží do kolen scénář, jak už tomu často bývá. Scénář je prostě hloupý. Staví na něčem, co mělo skončit a nemělo se dál rozvádět. Navíc je zničena nejistota toho, kde se vrah vzal. Všechno je vysvětleno, je odhalena i organizace, která stojí za vzkříšením ChromeSkulla, děj je tak nějak roztažený do šířky, že to přestává být jakkoli zajímavé. A tak co zbývá? Opět jen jediné – efekty.

Pamatujete na Beverly Hills 90210?

Umírání v „ChromeSkull: Laid to Rest 2“ je stejně profesionálně provedené jako v prvním filmu, nebudete zklamáni, ale možná nebudete ani moc nadšeni. Ono není nic moc co jiného vymýšlet, pouze nějaké nové vychytávky a nástroje na zabíjení, které se docela uchytí. Přeřezávání a rozřezávání je však stejné jako dříve, a pokud jste snesli „Laid to Rest“, snesete i tohle. Stejně je to všechno jenom na efekt. Je škoda, že takhle profesionální gore nemá i pořádný příběh. Nic ve filmu by nemělo být pouze samoúčelné.

Jen si tak trochu zaplavat.

Robert Hall si hřeje polívčičku a ukazuje, co umí. Jasně, každý by chtěl dělat, co ho baví, to já mu neberu. Přesto doufám, že pokračování nebude natočeno. Nebylo by o čem točit. Dávat role bývalým pornoherečkám je sice fajn, ale Angelina Armani nepředvedla nic ze svých předností, ani ze svých hereckých schopností. Přijde mi, že všechno přišlo vniveč a ani to zabíjení jsem si neužíval.

 

 

Hodnocení: 30%

Hororové filmy


Přidat komentář