Chuckyho kletba (2013)

30%
"Chuckyho kletba" je filmem, který chce vzpomenout na původní "Dětskou hru". Té se ale nevyrovná.

Chuckyho kletba

Curse of Chucky

USA, 2013, 97 minut

 

Režie: Don Mancini

Scénář: Don Mancini

Hrají:

Chantal Quesnelle (Sarah)

Fiona Dourif (Nica)

Danielle Bisutti (Barb)

A Martinez (Otec Frank)

 

Don Mancini je člověk, který se jako scénárista podílel na celkem dvanácti filmech, a to jak celovečerních, tak kraťasech. Šlechtí ho skutečnost, že ve všech případech se jedná o horory, ale co je ještě zajímavější, to je fakt, že téměř všechny jeho filmy mají společnou jednu postavu. Tou postavou je samozřejmě legendární panenka Chucky, smrtící hračka, která se poprvé objevila ve filmu „Dětská hra“ v roce 1988, ale tenkrát ještě v režii Toma Hollanda. Don Mancini se ujal režie pouze v případě snímku „Chuckyho plémě“ z roku 2004 a pak až v případě „Chuckyho kletby“.

Hele, mami, co přišlo!

Panenku Good Guye asi není třeba představovat, ale jen pro jistotu. Je to celkem neškodná panenka, která měla jeden problém – dostala se do ní duše zločince, který se chce mstít. Tohle byla v podstatě základní zápletka prvního filmu, která dokázala naprosto dokonale vyděsit, protože když už vraždí i hračky, tak na co se máme v tomhle světě spolehnout? Film byl dobře natočený a má svoje momenty, které z hlavy nedostanete.

Začíná to být napínavé!

Dá se i v případě šestého filmu této série udržet napětí a zaujetí diváka? Odpověď je ne, bohužel. Šestý díl je vyčpělým příbuzným všech předchozích snímků, a to prostě jednoduše proto, že už nemá čím překvapit, všechno, co potřebujete vědět, už dobře znáte. A navíc na vás režisér a scénárista celou dobu pokukuje a říká: „Tohle je další „Dětská hra“. Je tu panenka Chucky. A bude vraždit. No jo, fakt, vraždící panenka! Není to pořád děsně velká psina?“ Odpověď asi tušíte.

Chucky vyspinkaný dorůžova.

Příběh nám začíná ve chvíli, kdy matka s dcerou dostanou balíček a v něm... Jaké to obrovské překvapení! V něm je Chucky, panenka, kterou všichni dobře známe. To vlastně stačí, pak už se začíná vraždit. Jsou tu nějaké odkazy na původní film a na starší díly a to je tak vše. Jo, a ještě je tu vraždící panenka. WOW! Bohužel jsou tu i nelogičnosti, jako Google, který najde přesně to, co potřebujete, rozřízlé oko, které jako hopík skáče po schodech, apod. Laciné, tohle je prostě laciné.

Chucky po propařené noci.

Don Mancini se nám snaží ukázat, jak skvěle zvládne natočit moderní hororový film, který má celkem dobrou vizuální stránku a kde panenka vypadá skutečně dobře a většinou ani není digitální, ale to je opravdu jediné pozitivum, které „Chuckyho kletba“ má. Postavy jsou takové, že zase jednou doufáte, že Chucky bude řádit hodně rychle, všechny je sejme a pak už snad také odkrouhne sebe a bude klid. Roztahané, nezáživné, prvoplánové a bez skutečného nápadu.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (slasher, příšery, vrazi, děti)


Přidat komentář