Chupacabra Terror (2005)

20%
Tenhle film s čupakabrou se nepovedl.

Chupacabra Terror

USA, 2005, 88 minut

 

Režie: John Shepphird

Scénář: John Shepphird a Steve Jankowski

Hrají:

John Rhys-Davies (Randolph)

Dylan Neal (Lance Thompson)

Chelan Simmons (Jenny)

Giancarlo Esposito (Dr. Peña)

 

Pokud se těšíte na film, kde se vám čupakabra představí nějakým zajímavým způsobem, tak se smiřte s tím, že „Chupacabra Terror“ je tragické béčko, které jen hraje na to, že je tu nějaké monstrum, kterému se dal název, jež by mohl přitáhnout diváky, protože jméno čupakabra znají jako cosi mytického, tajemného, něco jako Yetti nebo Bigfoot. Jenže „Chupacabra Terror“ nic zajímavého ve skutečnosti nepřinese.

Kapitán s dalekohledem.

V hlavní roli filmu „Chupacabra Terror“ máme kryptologa, který na nějakém zapadlém karibském ostrově objevil čupakabru. Samozřejmě, že je to fakt cool nález, který se prostě musí dostat na světlo světa, tedy někam do civilizace, takže je potřeba udělat jediné – převést uvězněné zvíře někam do spojených států amerických a hezky ho vystavit. Jenže to se snáz řekne, než udělá.

Kapitán s pistolí.

Zvíře nakonec á převážet luxusní parník, který brázdí moře, protože blbější nápad by nikdo mít nemohl. Jasně, smrtící mytologické zvíře dejte na loď se stovkami lidí, kde je kapitánem Gimli (John Rhys-Davies). Zvědavost zabila kočku, ale v tomhle případě to nebyla kočka, ale pár námořníků kteří si mysleli, že je super nápad se podívat na to, co vlastně loď převáží. Jasně, blbý nápad.

Je tu něco?

V podobně hloupém a místy až nelogickém duchu se vleče celý snímek, který stojí na tom, že se pár lidí snaží přežít na lodi, kde by těch lidí měly být stovky. Ne, prostě to nefunguje a scenáristé si ukousli moc velké sousto, které se nepodařilo přenést tak, aby to dávalo smysl. Všechno je moc levné, všechno je moc zjednodušené a na diváka to působí jako hodně špatná hra, kterou ani nechce hrát.

Tohle je čupakabra?!

Americký snímek „Chupacabra Terror“ je levné béčko a bohužel v tomto případě je to hanlivé označení naprosto na místě. Není na něm nic dobrého, i to monstrum vypadá tragicky, protože se rozhodli, že to bude chlap navlečený do celotělové latexové masky. A to prostě u čupakabry za mě fungovat nemůže, je to nesmírně obyčejné a naprosto nenápadité. I když ony by digitální triky fungovaly ještě hůř.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (příšery, survival, zvířata)


Přidat komentář