Cowboy Zombies (2016)

20%
Žánr zombie westernu se mi líbí, ale tenhle film má jen pár dobrých nápadů.

Cowboy Zombies

USA, 2016, 88 minut

 

Režie: Paul Winters

Scénář: Gahan Wilson a Paul Winters

Hrají:

Jarod Anderson (George Rivers)

Greg Bronson (Kazatel Black)

Kiera Crouch (Becky Miller)

Matt E. Derdivanis (Josh Winston)

 

Jo, tohle je téma, které má potenciál, říká člověk, který sám má rád představu zombie westernu, pár jich už napsal, i když to nejsou klasické westerny a něco má v šuplíku. Jenže snímek „Cowboy Zombies“ bohužel není ukázkou toho, že westernový žánr a do toho zombies fungují. Vlastně je to spíše ukázka toho, že takové spojení moc nefunguje a nic moc nepřináší.

Pravý kovboj.

Východisko je celkem jednoduché. Jsme na divokém západě někdy v 70. lezech 19. století, a to spolu s několika lidmi, kterým se podařilo přežít, když smrt začala kráčet po zemi. Jsou tu nějací vojáci, nějaký ten maršál, pár obyčejných lidí a klasická situace, kdy vlastně pořádně nikdo neví, o co jde. Až za chvíli všem dojde, že je potřeba střílet do hlav a nenaklánět se k těm, kdo jsou mrtví, ale díru v hlavě nemají.

Nemrtvé dítě nechybí.

Ve filmu „Cowboy Zombies“ najdete celkem klasické scény, které jsou se žánrem zombie spojeny. Je tu scéna, kdy je postava nečekaně kousnuta, když je hned těsně vedle mrtvého, nechybí scéna s dítětem, které je infikováno, což by měla být scéna emotivní a do jisté míry i je, jen jak to celé herecky nefunguje, tak to není úplně ono. Ale z hlediska žánru tvůrci nepřicházejí s ničím novým. To se asi ani čekat nedalo.

Nemrtvý dospělý už vůbec ne.

Zas ale abych snímek „Cowboy Zombies“ jen nehanil, tak jsou zde celkem dobré nápady, nebo dobrý nápad. Líbila se mi myšlenka, kdy přeživší jedou po kolejích na manuální drezíně a kosí všechno, co se jim připlete do cesty. Jasně, kdyby to bylo akčnější, lépe natočeno, je to super scéna, takhle zůstalo u nevyužitého potenciálu, bohužel. Ale jako dobrý nápad to vyzdvihnout musím.

Indiáni, černoši i bílí na jedné straně.

Co je na americkém snímku „Cowboy Zombies“ z mého pohledu nejtragičtější, to je skutečnost, jak vyznívají střelba a zabíjení. A je jedno, jestli lidí nebo zombie. Je to technicky nesmírně špatně provedeno a střelba tu zní jako prásknutí kapslíkovky. Jakmile ani tohle nefunguje, je to za mě špatně. Film pak nefunguje a je jedno, kolik má nápadů. Ale jasně, tohle není jen o střílení, je to prostě o celkovém špatném dojmu.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (zombie, survival)


Přidat komentář