Ďábelský Santa (2005)

50%
Není to až tak zlé, jak to zní.

Ďábelský Santa

Santa's Slay

Kanada, USA, 2005, 78 minut

 

Režie: David Steiman

Scénář: David Steiman

Hrají:

Bill Goldberg (Santa)

Douglas Smith (Nicolas Yuleson)

Emilie de Ravin (Mary Mackenzie)

Robert Culp (Dědeček)

 

„Ďábelský Santa“ je snímek, který naznačuje, že tohle bude možná trochu nudné, že by to mohlo být prostě něco, co se bude jen snažit opakovat, co přináší jiné podobné filmy, kdy se ze Santy dělá bad guy. Ale přece jen je tohle kanadská koprodukce, od které se dá očekávat, že by to mohlo být celkem fajn a odlehčené. Myslím, že přesně tohle s filmem „Ďábelský Santa“ dostanete.

 Santa bude hajzl.

I když by stačilo, aby se prostě vzal nějaký jednoduchý námět pro to, proč je Santa vlastně takový hajzl, tak tvůrci si vzali na paškál celou mytologii a vytvořili zlého Santu, který má hodně pevné základy, a to v mytologii pěkně ujeté, která vás dokáže rozesmát. Mimo jiné i proto, že obsahuje curling, což je prezentováno v pěkně animované sekvenci, jež mi tam překvapivě seděla.

 Postaví se Santa rabínům?

V roli Santy se objevuje bývalý wrestler Bill Goldberg, kterého mám osobně celkem rád od doby, co jsem poprvé viděl film „Hromy a blesky“. To je taková moje malá slabost. Role Santy-hajzla mu sedla dokonale, a to i díky jeho atletickým a bojovým schopnostem. A také díky tomu, že je to pořádný chlap. Celkově jeho vzezření vypadá santovsky, ale přitom i nebezpečně.

 Trochu na kuráž.

Hlavními postavami jsou dva mladí lidé, kteří se nějakým způsobem dostanou se Santou do křížku. Právě jejich prostřednictvím zjišťujeme pravdu, kde se Santa vzal, proč je zlý a možná i to, jak se ho zbavit. Postavy jsou celkově docela fajn a Emilie de Ravin je taková pěkná na pohled, že jsem se těšil na každou scénu s ní, i když zde nic zase tak zásadního nepředvádí. Někdy stačí jen její přítomnost.

 Vánoční světýlko.

Film „Ďábelský Santa“ přináší to, co slibuje – průměrnou hororovou komedii, kde hororu opravdu tolik není, i když nějaké to gore se zde přece jenom objeví. Masakr rozhodně nečekejte. Jsou zde prvky, které jsou zábavné, mytologie, která je docela promyšlená, a tak jsem se u filmu i bavil. Škoda, že toho humoru nebylo přece jenom trochu víc a že mě nedovedl odrovnat.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (béčka, vrazi, komedie)


Přidat komentář