Dahmer vs. Gacy (2010)

10%
Ne, tohle opravdu není v ničem dobrý film. A něco o známých sériových vrazích moc nečekejte.

Dahmer vs. Gacy

USA, 2010, 90 minut

 

Režie: Ford Austin

Scénář: Andrew J. Rausch a Chris Watson

Hrají:

Ford Austin (Jeffrey Dahmer)

Art LaFleur (Dr. Hess)

Randal Malone (John Wayne Gacy)

Ethan Phillips (X-13)

 

Když už se snímek jmenuje „Dahmer vs. Gacy“, tak možná malinko očekáváte, že to bude něco drsnějšího a vážnějšího, kde se setkají tihle dva sérioví vrazi, kdy jeden se proslavil jako kanibal a násilník, druhý jako klaun a násilník. Jaké je pak vaše překvapení – v případě, že nečtete anotace – když si film pustíte a před vámi se odehrává něco, co je filmovou noční můrou a snahou, ve většině případů, o cosi, co by se dalo nazvat humorem.

 Opravdu hodně krve.

Takže pokud o filmu nic nevíte, nečekejte, že tohle bude cokoli, co by se zabývalo životem dvou sériových vrahů. Ano, informace z jejich životů jsou zde zmiňovány, ale tak tohle je něco, co si snadno najdete na internetu u jejich základních profilů. Ve snímku „Dahmer vs. Gacy“ totiž nejde o ty vrahy samotné, ale prostě o to, aby se na svět dostalo nějaké další béčko. Očividně platí, že čím méně kvalitní bude, tím lépe.

 Prostě klaun...

Dahmer a Gacy jsou klony. Ano, existuje přísně tajné zařízení – tak tajné, že tam pracují asi jen tři lidé, protože na víc nebyl rozpočet – kde jsou klonováni sérioví vrazi proto, aby se vytvořila jednotka superzabijáků. Geniální nápad, ale v pohodě, ono je všechno dostatečně zabezpečeno. Haha. Samozřejmě, že při první příležitosti – skutečně první – dojde k úniku dvou magorů, kteří si to šinou světem a zabíjejí. I když to neví, oběma jde o to, aby se setkali a pustili se do sebe.

 Dahmer vs. Gacy.

Tohle je tak ubohá a blbá zápletka, že by to ještě mohlo být celkem zábavné. A hned tady snímek naráží, protože se snaží tak moc tlačit na pilu, tak moc se patlá v blbých vtipech, až to začíná být neúnosné a nedá se na to dívat. Dobře, mohlo by to vytrhnout gore, a skutečně to tak i vypadá. Jenže nejzajímavější momenty se odehrávají mimo kameru, nejlépe ze zpráv, které jsou často používány, opět především ve formě nadsázky. To už to pak opravdu chcete zabalit.

 Vrtačka je efektní i efektivní.

„Dahmer vs. Gacy“ je snímek, který v sobě má nadsázku, snaží se o nějakou tu kritiku, ale to jsou jen takové malé záblesky, které jediné vedou k tomu, že se na to dá chvíli koukat. Většinou si ale prostě jenom povzdechnete a řeknete si, že tohle je opravdu něco, co ani trochu nesplňuje očekávání, která do názvu vkládáte. V některých případech je asi lepší si o snímku trochu přečíst. Jenže stejně, to, co nakonec vidíte, se i tak bude výrazně negativně lišit od čehokoli, co vás napadne.

 

Hodnocení: 10 %

Hororové filmy (béčka, vrazi, komedie)


Přidat komentář