Dark Was the Night (2014)

65%
Cosi chodí v lese a rozhodlo se to zajít do města.

Dark Was the Night

USA, 2014, 90 minut

 

Režie: Jack Heller

Scénář: Tyler Hisel

Hrají:

Kevin Durand (Paul Shields)

Lukas Haas (Donny Saunders)

Steve Agee (Foreman)

Ethan Khusidman (Adam Shields)

 

Šerif Paul Shields (Kevin Durand) žije na maloměstě a zrovna neprochází nejlepším obdobím. Jeho život se tak trochu zhroutil, když se nešťastnou náhodou zabil jejich druhý syn. Adam, stále žijící syn, je pak tak trochu mezi mlýnskými kameny, které ale ani pořádně nemelou. Manželé nejsou ve stavu, kdy by se nenáviděli, ale jednoduše k sobě nejsou schopni najít cestu.

 Skutečné slzy!

Hned na začátku se tak seznamujeme se základní psychologickou rovinou, kterou příběh má. Také zjišťujeme, že Kevin Durand je celkem podceňovaným hercem, který by si rozhodně zasloužil zajímavější role, protože má na to, aby je utáhnul. Ve filmu „Dark Was the Night“ tohle dokazuje v podstatě od začátku až dokonce, ať už jde o dramatickou rovinu, nebo o rovinu akčnější.

 Ptáci?

Asi je ale celkem jasné, že film nebude jen o tom, jak jeden dobrý policajt přišel o syna a není schopný se s tím pořádně srovnat. Tohle je v první řadě film o tom, že v lesích okolo maloměsta se děje něco, co by se dít nemělo. Něco zde obchází a zanechává to za sebou hodně krvavou spoušť, jak se hned na začátku až příliš zblízka dověděla skupina lesníků, z níž nikdo nepřežil, aby mohl vyprávět.

 Pořádné stopy.

Hrdinové snímku se tedy nemusejí starat jen o sebe, ale musejí vypátrat, o co vlastně jde. A že zjištění bude nelidského charakteru, je už celkem jasné z toho, jaké stopy se po městě začnou objevovat. Tohle nejsou stopy něčeho, co normálně chodí po Zemi. A nebude to ani opravdu velký kůň, jak by si možná někteří přáli. Poslední třetina filmu už se pak mění na hru o přežití a vy jen sledujete, jak to celé dopadne.

 Si na něj posvítí.

„Dark Was the Night“ vůbec není špatný film, spíš je takový nenápadný a jeho největším problémem bude to, že prostě není originální. Ale je natočen dobře, je natočen tak, že vás to bude bavit. Navíc je zde monstrum, které se v podstatě celou dobu neobjeví, vidíte z něj jen náznaky, anebo pouze to, co po sobě zanechalo. V tomhle ohledu je to dobré řemeslo, které stojí za to skouknout.

 

Hodnocení: 65 %

Hororové filmy (příšery)


Přidat komentář