Death from Above (2012)

15%
To, že dáte do hlavní role wrestlera, ještě neznamená, že dostanete dobrý film. Jak se ukazuje, Kurt Angle není až tak dobrý herec.

Death from Above

USA, 2012, 85 minut

 

Režie: Bruce Koehler

Scénář: Mark Hensel a Bruce Koehler

Hrají:

Tom Savini (Šerif Raynick)

Robert Z'Dar (Bronson)

Marc Macaulay (Oclar)

Kurt Angle (Thule)

 

Když jsem objevil wrestling, tak jsem si ho hned zamiloval. Jednou z hvězd v době, kdy jsem ho skutečně pořádně sledoval, byl i Kurt Angle. Ten Kurt Angle, který v roce 1996 v Atlantě získal zlatou olympijskou medaili v zápase do 100 kg. Je to jediný profesionální wrestler, který se něčím podobným může chlubit. Žádný jiný wrestler tuhle medaili doma nemá, i když, kdo ví, třeba se to ještě v budoucnu změní. Jenže čas se nedá zastavit. I když je Kurt pořád aktivním wrestlerem, už je na něm vidět, že těch zápasů má za sebou dost. Přesto zkouší štěstí i ve filmu.

Jestli vážíš miň jak sto kilo, tak si tady ani neobjednávej!

Film „Death from Above“ rozhodně není snímek, se kterým by to štěstí měl získat, ale na něm bylo vidět, že si roli rozhodně užívá. Taky aby ne, když dostal pěknou zápornou postavu, s níž může každému pořádně vrazit a navíc předvést i něco z toho, co ho posledních patnáct let živí. Nejsou to žádné skvělé wrestlingové kousky, ale ty pohyby a chvaty jsou prostě znát. Wrestlingového fanouška to potěší, ostatním to bude asi celkem jedno, ale pořád je lepší alespoň něco pozitivního, než vůbec nic.

Co jsem ti říkal?!

V ostatních ohledech totiž film ničím závratným neoslní. Příběh je neskutečně přímočarý, i když je zároveň přeplácaný, což je dáno jednoduše snahou trochu to oživit, když už byl koncept tak jednoduchý. Jsou zde nějací staří mniši, něco, co z člověka dokáže udělat skutečné monstrum, no a ještě jeden úděl, který s sebou musí nést celá rodina. Je to vlastně taková mytologická plácanice, která není špatná v efektech, i když i ty jsou někdy trochu moc přeplácané – krev vystříknutá na kameru, apod.

Šerif Savini k vašim službám.

Příběh se točí kolem toho, že Thule (Kurt Angle) spolu s dalšími dvěma chlapy jede na projížďku off-road, která nekončí právě šťastně. Nikdo neumírá (alespoň hned), ale Thule narazí na cosi, co je skryté v zemi. Najde zde něco, co mu změní život. Z Thula se najednou stává vražedný zabiják. Zbytek filmu je pak o tom, jak se ho snaží nezajímavé a nepříliš příjemné postavy zastavit, nebo spíš o tom, že se jim to náhodou povede.

Takhle by vypadal i nevinně.

„Death from Above“ je takovým tím snímkem, který se snaží být za každou cenu cool. Jsou zde namakaní borci, prsaté ženy, které odhalují co nejvíce a ještě se na jejich výstřihy dělají vtipy, nechybí ani pořádná velká auta. Prostě film, co se snaží být hype podívanou. Jenže ono stačí jedno zhlédnutí upoutávky na „Rychle a zběsile 6“, a to je teprve ukázka toho, jak vypadá hype akční film. „Death from Above“ je jen levnou snahou ukázat, že wrestleři vlastně nejsou tak dobří herci.

Hororové filmy (příšery, béčka, vrazi)


Přidat komentář