Detention of the Dead (2012)

20%
Zůstat po škole se může změnit ve skutečný horor. Anebo alespoň hororovou komedii.

Detention of the Dead

USA, 2012, 87 minut

 

Režie: Alex Craig Mann

Scénář: Alex Craig Mann podle hry Roba Rinowa

Hrají:

Jacob Zachar (Eddie)

Alexa Nikolas (Willow)

Christa B. Allen (Janet)

Jayson Blair (Brad)

 

Zombie žánr je v současné době celkem populární, což už jste si sami museli všimnout, protože kromě toho, že zde máme komiks a seriál „The Walking Dead“, jsou zde desítky filmů, které se k nemrtvým neustále vracejí. Proč? Tak o tomhle jsem se snažil rozjímat v jednom článku na téma, proč máme rádi tenhle žánr. V článku jsem se rozepsal o jeho sociální rovině, jenže pokud tuhle budete hledat ve filmu „Detention of the Dead“, budete hledat marně.

To jsme ale skvělá parta, co?

„Detention“, to je výraz pro to, že žáci zůstanou po škole. Vzhledem k tomu, že se film jmenuje „Detention of the Dead“, celkem logicky to znamená, že ti, co jsou po škole, budou mít problémy s nemrtvými. Snímek se nijak zásadně nesnaží řešit problém, kde se nemrtví vzali, spíš jde o to, jak se zachová skupina mladých lidí, kteří jsou zavření ve třídě. Problém je v tom, že tohle má být komedie.

Nemám něco s okem? Trochu špatně vidím.

Jak jsem říkal, že zde sociální rodina není, tak ona by i byla. Skupina zavřená bez možnosti pomoci ve třídě, kolem jsou nemrtví, to je jednoznačně prostor pro to, aby se zde odehrávalo lidské drama. Kromě toho, že to je základní prvek zombie žánru, tvůrcům filmu se podařilo něco, co je naprosto neuvěřitelné. Je vám jedno, jak se postavy chovají. Nesejde vám na tom, jak jednají, protože jejich chování je nelogické.

Říkal sýr?

Je vidět, že režisér-scénárista má nakoukáno hodně zombie filmů, možná si i něco přečetl, ale místo toho, aby se pokusil vytvořit uvěřitelné charaktery, tak se prostě spokojil jen s klasickými klišé postavami. Nerd s brýlemi, roztleskávačka, která je strašně oblíbená, borec, co dostane každou kočku, emo holky, úchylný Asiat. To je přehled neskutečné klišovitosti. A do toho všeho je vhozen ubohý humor, kdy dojde samozřejmě i na ten fekální. Bože proč? Za co?

Hele, co jsem našel ve svačině!

Ten začátek nebyl tak hrozný, ale to jen proto, že člověk čekal na to, jak se „Detention of the Dead“ vyvine. Očekávání postupně klesají, až se dostanete do fáze, kdy se máte chuť zabít, pokud budete ve sledování takových ubohostí pokračovat. Rozhodně nedoporučuji. Raději se podívejte na něco, co v sobě má alespoň trochu humoru. Třeba politické zprávy, nebo něco tomu podobného.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (zombie, béčka, komedie)


Přidat komentář