Dresden Files

77%
"Dresden Files" je druhý díl série článků, které se budou věnovat současným TOP hororovým seriálům, které můžete sledovat.

První obrázek

Temný dům, skřípavé zvuky a tiché kroky se ozývají přízemím. Blikající světlo nahoře v prvním patře prosvítá přes schodiště a vrhá děsivé stíny. Pevné boty, kožená bunda a typické džíny se honosí na muži v jeho pozdních třiceti letech. Odhodlaně míří za nebezpečím a jeho jedinou zbraní je… hokejka.

"Dresden Files" je méně známý seriál, který byl vysílán v roce 2007 a jak rychle začal, tak i skončil. Pod tento seriál se podepsala televizní společnost NBC Universal Television a vytvořen byl podle knižní předlohy Jima Butchera. Hlavní postava Harry, potýkající se s nepřízní osudu a i přes přísnou výchovu svého strýčka, se stává prodejcem ve svém vlastním obchodě s magickými předměty a nepříliš běžnými službami. Při jeho dobrodružstvích mu pomáhá jeho věrný společník Hrothbert "Bob" z Bainbridge (Terrence Mann), duch prokletého čaroděje a detektivka Connie Murphy.

Třetí obrázek

Klady seriálu i přes negativní recenze existují a nejsou jen nepatrné. Například jednotlivé scénáře a příběhy k dílům jsou neočekávaně dobře zpracované. Efekty se v každém díle překonávaly a dech se zatajoval při každé možnosti tyto efekty ukázat. Herecké výkony hlavních postav Paul Blackthorne (Dresden), Valerie Cruz (detektivka Murphy) a dalších byly ve většině případů obstojné a výborně zapadaly do prostředí devadesátek.

Druhý obrázek

Seriál má ovšem i zápory, díky nimž si zasloužil nepřízeň diváků a kritiků. Nejhlavnějším negativem je hlavní příběh. Neschopnost autorů zabudovat rozšířenější příběh se projevuje až přespříliš a kazí tak celkový dojem, který by dokázal seriál vzbudit. Vedlejší postavy skoro jako by neexistovaly a jejich náhodné zjevení v jedné kapitole je většinou i posledním. Rozhovory i přes slušný scénář haprují a přidávají na dojmu nedostatečnosti. Předčasný konec první a jediné série s otevřeným koncem, vůbec nepomohl a nechal konečně rozvíjející se hlavní příběh viset na zajímavém a poutavém místě. I přes všechny klady se seriál nedočkal takové odezvy, jak se očekávalo a celkově byl jen finančním propadákem, díky nedostatečné sledovanosti. Pravděpodobně kvůli špatnému načasování či absenci hlubšího příběhu.

Čtvrtý obrázek

Charismatická hlavní postava zapadla do svého prostředí opravdu dobře, a i přes zmiňovanou nepřízeň sledovatelů se snažila bojovat do posledního momentu. Kdyby se seriál objevil o pár let dříve s tím, co mohl nabídnout, skončilo by to s ním jinak, ale jelikož se snažil konkurovat velkým seriálům jako „Lovci duchů“ nebo „Řekni, kdo tě zabil“ a spoustě dalších, neměl moc dlouhou životnost. Seriál se zabýval zbytečnostmi a to, co měl opravdu vyřešit, nechával na poslední chvíli, a tak to taky při hodnocení vypadalo. Ve výsledku by se seriál dal považovat za příjemné zpestření dlouhého dne, ale nelze ho brát nijak vážně. Jednoduchost se v tomto kousku stala klíčem a s námahou vybojovala celých 77%.

Hororové filmy (duchové, příšery, vrazi, mysteriózní)


Přidat komentář