Eat (2014)

60%
Když má člověk hlad, tak má prostě hlad.

Eat

USA, 2014, 92 minut

 

Režie: Jimmy Weber

Scénář: Jimmy Weber

Hrají:

Meggie Maddock

Nate Bakke

Elena Chin

Robyn Ashley Dennis

 

Nic moc jsem si od snímku „Eat“ nesliboval, protože se na první pohled tváří až moc dobře, myslím ve smyslu vizuální stránky, kdy byly vybrány i herečky, které jsou tak nějak hezké. Jako kdyby snímek chtěl hlavně vypadat moderně. Na druhou stranu jsem si říkal, že tohle bude pořád minimalistické, spíše levné a nebude zde snaha udělat z toho něco většího. Prostě komorní film s pár postavami, který nebude mít nápad a nikam nepovede. Myslím však, že jsem se v tomhle snímku docela spletl.

 V klidu!

Novella McClure (Meggie Maddock), což je docela zajímavé jméno, je herečkou. Jenže takovou tou herečkou, co o práci zavadí jen sem tam, spíše náhodou. A zrovna teď už o pořádnou práci nezavadila dobré tři roky, pokud se nepletu. Tohle není stav, v kterém by se člověk cítil dobře. A Novella – vážně super jméno! – se rozhodně dobře necítí. Má totiž hlad. Velká hlad!

 Není nad čerstvou nohu!

Skoro by se chtělo říct, že na tom přece není nic tak divného, ale Novelle nestačí, aby si někde ukradla nějaký hamburger, nebo něco podobného. Ne, Novella, potřebuje jíst hned, když na ni přijde záchvat, který je spojený s její špatnou životní situací. V takovou chvíli Novellu popadne amok a ona sní to, co je nejblíže – a většinou je nejblíže její vlastní tělo. Ano, Novella je sebekanibalka.

 Trochu odpočinku po pořádném jídle.

I když je příběh vlastně neskutečné klišé o tom, jak to má nadějná – rozuměj spíše špatná – herečka těžké a jak nemůže najít práci, tak je zde onen bizarní psychologický prvek, který film posouvá ad absurdum, což se mi, přiznám se, hodně zamlouvalo. Díky tomu jsou ve filmu parádně ujeté scény sebepožírání, které jsou velmi dobře natočené, což znamená, že se na ně rozhodně příjemně nekouká.

 Co jsem to provedla?

„Eat“ není film, který vám v paměti utkví dlouho, i když ani to není vyloučeno. Je to film, který mě tu hodinu a půl bavil, a to jak svou bizarností, tak i tím, že ty postavy, ač klišovité, nebyly špatné. Navíc je zde nějaký vývoj, jsou zde dobré momenty a celkově na mě snímek vůbec nepůsobil levně. Kromě toho, že byl dobře natočený, se mi zamlouvalo i to, že má nějaký děj, který vede k rozuzlení.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (gore)


Přidat komentář