Episode 50 (2011)

20%
Found footage, které se vám snadno vykouří z hlavy.

Episode 50

USA, 2011, 78 minut

 

Režie: Joe Smalley, Tess Smalley

Scénář: Joe Smalley, Tess Smalley a Ian Holt

Hrají:

Josh Folan (Jack)

Chris Perry (Damon)

Natalie Wetta (Andi)

Keithen Hergott (Dylan)

 

Paranormální vyšetřovatelé jsou v hororu – a bohužel nikoli jen v něm – celkem oblíbenou záležitostí, a tak není divu, že se o nich stále točí filmy. Tenhle už není až tak aktuální, přece jen byl natočen již v roce 2011, ale stále se jedná o téma, které dovede svoje diváky přitáhnout. Snímek „Episode 50“ navíc ani nemá nutně špatnou zápletku. Jenže ani to někdy nestačí.

 Hlavně záběry z bezpečnostní kamery.

V příběhu filmu, který se tváří jako mockumentary anebo jako skutečná paranormální reality show, se spojují dva týmy, které mají svoje úspěšné pořady. Jeden tým je z těch, které chtějí za každou cenu dokázat, že duchové nejsou vymyšlení. Druhý tým je zase z těch, které jsou přesvědčeni o tom, že všechno paranormální je jen humbuk a že je potřeba se vždy dopídit pravdy.

 A ještě jeden.

Spojení takových dvou nesourodých týmů by mělo vést k tomu, že vznikne něco zajímavého. Jak se ukázalo, nestalo se tak. Divák nedostává zajímavou verzi paranormálního vyšetřování, ale jen klasickou nudu, od které se nedá čekat nic víc než to, že prostě jede v zajetých kolejích, do kterých asi nejlépe zapadl snímek „Paranormal Activity“ a od jeho vytvoření už nikdo není schopen přijít s něčím lepším.

 Všichni jsou z toho špatní.

„Episode 50“ chce být moderní mockumentary, hraje si se střihem a s rozvržením jednotlivých scén, ale k čemu to je, když scény, jež sledujete, jsou prostě nudné a nedokážou ve vás vyvolat nic ani chvilku zděšení. Po tomhle domě se s postavami nechcete pohybovat, protože se v něm nestane nic, co by stálo za to, aby to bylo zaznamenáno na filmovou pásku (nebo na harddisk).

 Ne každý vydrží do konce.

Pokud máte rádi snímky ve stylu mockumentary a found footage, možná vám to nebude vadit, ale já mám prostě pocit, že snímek „Episode 50“ je jeden z těch, které jsou jednoduše zbytečné, protože akorát dokola omílají to, co již bylo řečeno. A i když je zde nějaký relativně dobrý nápad, tak se z něj nakonec stejně nepodařilo nic vytěžit a je to jen mlácení slabými pěstičkami do prázdna.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (duchové, found footage)


Přidat komentář