Fantom kiler 2 (1999)

35%
Druhý díl polské erotické hororové série má oproti prvnímu jednu výhodu - jsou zde nějaké ty exteriéry.

Fantom kiler 2

Rusko, 1999, 82 minut

 

Režie: Roman Nowicki

Scénář: Roman Nowicki

Hrají:

Eliza Borecka

Andrej Jass

Magda Szymborska

Katarzyna Zelnik

 

Po nepříliš vizuálně a trikově dobrém snímku „Fantom kiler“ jsem se rozhodl, že určitě dám šanci druhému, třetímu a případně i čtvrtému dílu, protože i když je série na první pohled amatérská, to spojení hororu a pornografie zde na určité úrovní funguje, což není právě tak moc častý prvek. Pořád to jsou špatně natočené filmy, které mají hloupý příběh a ještě horší herecké výkony, ale jsou zde aspekty – převážně nahé ženy – které vás dokáží alespoň trochu vytrhnout.

 Že by si stopla vraha?

V prvním filmu jsme se vlastně jen seznámili s tím, že je venku nějaký magor, který se snaží o to, aby bylo na světě o něco méně silikonových krasavic. Tohle tedy není jeho cíl, ale prostě se rozhodl, že bude zabíjet vnadné ženy, a to velmi drsnými způsoby. Je však pravdou, že si hodně musíte domýšlet, protože dobré gore zde nečekejte. Gore zde vlastně chybí, jen ta krev sem tam vystříkne, ale vy netušíte odkud.

 Ale proč se pomazala tím kečupem...

Příběh se ve druhém dílu vyvíjí tím směrem, že se do dění zapojuje policie. Zmiňují se vraždy z předchozího filmu a filuta detektiv se rozhodne, že nasadí jednu svou vnadnou kolegyni, co do práce nenosí podprsenku a bradavky jí neustále stojí, aby se stala volavkou a vraha na sebe nalákala. Jasně že to nedopadne nejlépe. Ale detektiv se nevzdává, což nakonec vede i k tomu, že se sám dostává do pořádných problémů.

 Zajímavá kamufláž.

Přesto se musí nechat, že po trikové stránce se autoři trochu víc snažili a byli nápaditější než u prvního filmu. Znamená to v podstatě to, že si vybírali nečekané úhly, pod nimiž scéna vypadá dobře a vlastně i docela děsivě. Rozřezávání na kapotě auta je jednou z nich. I když nevidíte detaily, skutečně to vypadá, jako kdyby vrah svou oběť rozřezával. Drobná nápaditost se pak projevuje i v mučení – viz startovací kabely.

 Tak takhle se startuje!

Ruská produkce snímku mírně prospěla a je vidět, že bylo o trochu více peněz, trochu více úsilí a trochu více snahy z toho udělat film, který je dobrý. Je lepší než první film, ale pořád zde jsou tak neskutečně toporné scény, které vás až zhnusí. S tím se nedá nic dělat, i tohle je prostě prvek, který je spojený s amatérským filmem. Určitě ale dám šanci i zbylým dvěma dílům, protože jsem zvědav, jak se tohle mohlo posunout.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (slasher, béčka)


Přidat komentář