Fear, Inc. (2016)

60%
Když se ničeho nebojí, postarají se o to, aby se bál.

Fear, Inc.

USA, 2016, 90 minut

 

Režie: Vincent Masciale

Scénář: Luke Barnett

Hrají:

Lucas Neff (Joe Foster)

Caitlin Stasey (Lindsey Gains)

Chris Marquette (Ben Davidson)

Stephanie Drake (Ashleigh Davidson)

 

Už „Vřískot“ si vzal na paškál hororové fandy a trochu se pokusil obrátit naruby celý hororový žánr, což se mu také docela povedlo. Snímek „Fear, Inc.“ zase neměl tak velké ambice, ale přece jen se pokusil o to, aby natočil alespoň trochu zábavnou komedii, která bude lehkou parodií na hororový žánr a bude bavit především ty, kdo mají horor rádi a jsou ochotni si z něj trochu utahovat.

 Slyšeli jste to?!

Joe je frajer. Má rád horory a viděl jich už skutečně hodně. To ho vede k tomu, že nemá z ničeho strach. Trochu tím točí své kamarády. Asi ani tak ne tím, že nemá z ničeho strach, ale spíš tím, jak pořád mele o tom, jak všechno viděl ve filmu a jak je to vše nahrané. Strašidelné domy jsou pro něj nuda. A jelikož je trochu osinou v prdeli, nakonec se kamarádi rozhodnou, že je potřeba zavolat Fear, Inc.

 Ten svetr...

Fear, Inc. je společnost, která by vám měla zajistit skutečně strašidelný zážitek. Prostě si tam zavoláte a oni připraví strašení na míru. A jelikož je Joe trochu extrém, je třeba zvolit extrémní metody. Jenže jak se ukáže, společnost má zrovna narváno a nemá volný termín. Jenže pak se Joovi začínají dít trochu divné věci. Lidé se chovají divně a skoro to vypadá, že po něm někdo jde. Anebo je to celé hra?

 Bude mít strach týpek, který strach nemá?

Snímek „Fear, Inc.“ hraje především na skutečnost, že ani divák ani postavy nevědí, zda se skutečně jedná o hru, anebo už je všechno vážně. Pak už záleží jen na finále, jak to celé bude. Tady se musím přiznat, že mě to přece jen trochu překvapilo, i když pokud nad tím budete trochu déle přemýšlet, uvědomíte si, že na tom vlastně nic tak skvělého nebylo. Ale hlavu vám to v průběhu dovedlo zamotat docela dobře.

 Co neuděláte pro kamaráda.

„Fear, Inc.“ není vyloženě skvělou komedií, na to má přece jen nějaké ty slabé momenty, ale na druhou stranu se nejedná ani o komedii špatnou. Hra na diváka je zde docela dobrá, a tak vás to dovede chytnout a udržet až do konce, což se mi zamlouvalo. I když už je finále vlastně jen jedno velké hororové klišé, tak nad ním prostě mávnete rukou s tím, že tu cestu k němu jste si užili.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (gore, survival, vrazi)


Přidat komentář