Flesh for the Beast (2003)

50%
Sukuba zas není tak častý filmový démon. Je to celkem oživení.

Flesh for the Beast

USA, 2003, 89 minut

 

Režie: Terry M. West

Scénář: Terry M. West

Hrají:

Jane Scarlett (Erin Cooper)

Sergio Jones (John Stoker)

Clark Beasley Jr. (Ted Sturgeon)

Jim Coope (Jack Ketchum)

 

Když vidím spojení erotický horor, jsem z toho osobně docela nervózní, protože se bojím toho, že to bude víc erotické než hororové. Nutno říct, že tohle snímek „Flesh for the Beast“ úplně nesplňuje, protože se jedná o film, který má překvapivě docela snahu budovat atmosféru a spojuje erotiku s hororem celkem umně. To, že se atmosféru vytvořit nakonec nedaří, to už je spíš o tom, že tvůrce prostě pořádně nevěděl, jak by to měl udělat. Je to škoda, protože nějaké dobré nápady zde jsou.

Pánové, o co vám jde?

„Flesh for the Beast“ je na první pohled poměrně obyčejným filmem, který byl ještě stále mezi prvními, které využívaly ruční kameru, ale hlavně mezi prvními, které do hlavní role postavily bandu paranormálních vyšetřovatelů. V současné době je za jeden rok takových filmů hned několik, protože si tvůrci myslí, že lidi to táhne. „Flesh for the Beast“ v tomhle směru nijak zásadně nevyniká, nesnaží se moc prezentovat technologie, které se využívají na zjištění přítomnosti duchů, prostě se vyšetřovatelé ocitnou ve strašidelném domě, kde bojují o svůj holý život.

Ruční kamera kamera nesmí chybět.

Základní zápletka není úplně originální. Skupina vyšetřovatelů se ocitá v domě, kde mají zjistit paranormální přítomnost a případně s ní něco udělat. Co už je trochu originálnější, to je skutečnost, že těmi, proti komu stojí, jsou sukuby. Ženské démonky, které svádějí muže, aby je zabily, respektive z nich vysály energii sexem. Ne, věřte tomu, že to není nijak pěkná smrt. V případě tohoto snímku je to ještě upravené tak, že ten sex zde sám o sobě moc není a sukuby zabíjejí až po souloži. Trochu jako kudlanky.

Aneb když to přeženete na sluníčku.

Co musím rozhodně vyzdvihnout, to jsou masky a také gore, které jsou ve snímku, vzhledem k tomu, jaká je jinak jeho vizuální kvalita, nesmírně dobré. Je vidět, že na tomhle si dali tvůrci záležet. Líbí se mi také skutečnost, že nahota je zde prezentována poměrně přirozeně, i když samozřejmě jen v ženském provedení. Trochu pokrytecké a pořád sexistické, ale asi se počítá s tím, že je cíleno hlavně na pánské publikum, které párkové hody neocení. Ženy jsou fajn, úhly celkem dobré, ale celkově je ten dojem stejně pořád laciný. Jedině ty masky to zachraňují.

Co s ní asi bude dělat...

Na filmu „Flesh for the Beast“ je strašně vidět, že byl natáčen pro radost, že si prostě parta lidí chtěl splnit menší sen. Scény jsou zjednodušené, střihy takové, aby nikde nebylo příliš komplikované trikově snímat náročnější sekvence, ale jako celek to funguje dobře. Je zde vidět zručnost. To neplatí u zručnosti vypravěčské, která je trochu statická, film nemá správnou dynamiku, ale prostě se veze v poklidném tempu. Škoda hororových momentů, které prostě nejsou hororové.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (příšery, béčka)


Přidat komentář