Fractured (2015)

50%
Žena se cítila trochu zlomená. Teď bude zlomená ještě víc.

Fractured

USA, 2015, 89 minut

 

Režie: Lance Kawas

Scénář Lance Kawas

Hrají:

Eric Roberts (Dr. Jason Ballard)

Jake Busey (Detektiv James Harding)

Reima Abouarabi Doktor)

Shena Adl (Barbara)

 

Na jednu stranu je chvílemi snímek „Fractured“ skutečně hodně amatérský a je to poznat na režii i na výkonech některých hereček, ale i herců, ale na druhou stranu jsem si říkal, že to vlastně není celkově až tak špatné, že to má hlavu a patu a že se mi celkem líbí, kam to směřuje, ať už je to gradování děje přitažené za vlasy sebevíc. A na konci je fakt vidět, že už Lance Kawas nevěděl, co by vymyslel.

Trochu BDSM? Spíš ne...

Přitom snímek „Fractured“ ve skutečnosti nemá nějak komplikovanou linku, a tak nějak už od začátku je celkem jasné, jak se to vyvine, respektive že to bude celé trochu jinak, než se na první pohled zdá. Tohle není skutečně těžké odhalit, protože jako hlavní postavy máte psychicky narušené mženy, které podle všeho nemají problém s tím, aby při svých záchvatech zabíjely.

Eric Roberts v jedné z větších béčkových rolí.

Anebo minimálně jedna z nich. May (Athena Isabel Lebessis) je celkem obyčejná mladá žena, které se stane událost, jež změní všechno. May najde ve svém bytě, který sdílela s přítelem, zakrvácený šátek. Neví, jak se vedle ní objevil, protože si prostě nepamatuje určitý časový úsek. Klasický výpadek. Jenže to vede až k tomu, že se May ocitne v péči doktora Ballarda (Eric Roberts, který tu má sakra více než jen pět minut, vlastně má hlavní roli).

Všechny mají trochu vražedné sklony.

Okolo May se ochomýtá detektiv Harding (Jake Busey), který chce zjistit, co se vlastně stalo, protože okolo zakrváceného šátku je to celé nějaké podivné. Poznáváme další ženy, které jsou v léčení doktora Ballarda a je brzy jasné, že všechny jsou hodně nebezpečné. A že May to nebude mít jednoduché, protože reality a halucinace se začínají slévat do drtícího soukolí, kterému není schopna uniknout.

Jake Busey hraje detektiva s rýmou.

Americký horor „Fractured“ je psychologickým hororem, kde je důraz kladen spíše na to psychologické než na samotný horor, pokud už zde je, objevuje se spíše formou násilí a strachu z toho, že hrdinka neví, co se stane. A neví to ani divák. Závěr se snaží o to, aby byl trochu moc zbytečně zamotaný a rádoby chytrý, na což naráží, ale i tak si myslím, že tohle je koukatelný film.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (béčka, vrazi)


Přidat komentář